DİLOVASI'NIN EN ÇOK ATIK PİL TOPLAYAN MUHTARI ÖDÜLÜNÜ ALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi koordinasyonluğunda gerçekleştirilen atık pil toplama projesi kapsamında 12 ilçede bulunan mahalle muhtarlarından en çok atık pil toplayanlara ödül verildi.

Çevre ve insan sağlığına oldukça zarar verdiği bilinen ve bu doğrultuda Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ile yapılan ortak çalışmalar sonucunda ilçelerde bulunan mahallelerde ayrı ayrı atık pil toplanma projesi gerçekleştirildi. Bu kapsamda toplamda; 1 ton 517 kilo atık pil toplandı. En çok pil toplayan mahalle muhtarlarına ise Fuar içerisinde bulunan Sivil Toplum Merkezi’nde ödül verildi. Törene; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç ve ödülleri almak üzere gelen mahalle muhtarları katıldı.

4 AY SÜRDÜ

Atık pil toplama projesi kapsamında sivil toplum merkezilerine, kamu kurum ve kuruluşlarına, sağlık kuruluşlarına, ticarethane ve işyerlerine atık pil toplama bidonları ile kutuları koyuldu. 1 Haziran ve 30 Eylül tarihleri arasında süren proje 12 ilçede gerçekleştirildi. Farkındalık oluşturulmak üzere gerçekleşen atık pil toplama projesinde, pillerin doğaya zararının olduğu, geri dönüşüm özelliğini içerdiği ve toprağa verdiği zararlar toplumun her kesimine aktarıldı. Okullarda da öğrencilere bu konuyla ilgili eğitimler verildi.

ÖDÜL ALANLAR

226 kg atık pil miktarı ile Darıca Osmangazi Mahalle Muhtarı Kenan Demirbaş, 151 kg ile İzmit Akarca Mahalle Muhtarı Müyesser Yılmaz, 115 kg ile Derince Yenikent Mahalle Muhtarı Asuman Ekerer, 90 kg ile Gölcük Yunus Emre Mahalle Muhtarı Muzaffer Atalar, 68 kg ile Başiskele Ovacık Mahalle Muhtarı İlhan Atıntaş, 62 kg ile Körfez Barbaros Mahalle Muhtarı Ramazan Gündoğdu, 45 kg ile Kartepe Remzi Kandaz, Maşukiye Mahalle Muhtarı Mete Karakuş, 36 kg ile Gebze Arapçeşme Mahalle Muhtarı Remzi Kandaz, 32 kg ile Karamürsel Kayacık Mahalle Muhtarı Serkan Türkmen, 18 kg ile Kandıra Sarnıçlar Mahalle Muhtarı Şaban Elmas, 4 kg ile Dilovası Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Alaattin Durmuş, 3 kg ile Çayırova Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mustafa Güven

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ