DEĞİRMENDERE SPOR’LU FUTBOLCUDAN DİLOVASI’NA ÇİRKİN PAYLAŞIM!

Maçı galip tamamlamasına rağmen sevincini maç sonu fotoğrafına ingilizce COUNTER TERORİST WİN (Teröristleri yendik) yazarak sosyal medya hesabının durumunda paylaşması tepkilere neden oldu.

EN İYİ ŞEKİLDE AĞIRLADIKDilovası Belediyespor kulüp başkanı Recep Laç misafirperverliklerinin karşılığında yaşananları şiddetle kınadıklarını belirterek yaptığı açıklamada “ ilçemize gelen futbol kulüplerini en iyi şekilde ağırlamamamıza rağmen kendini bilmez bir futbolcunun bizleri bu şekilde itham etmeleri bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Maçı Değirmenderespor kulüp başkanı ve yöneticileriyle birlikte seyrettik ve maç sonrası otobüslerine kadar uğurladık. DİLOVASI EKİBİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA GİDECEKVatan için mücadele verirken şehit olan ve adı stadımızda yaşayan Nihat Karataş ve diğer şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Biz Dilovalıyız, Biz Kocaeliliyiz, Biz Türkiye’yiz, bu böyle biline. Kimsenin haddine değil bizlere terörist demeye. Bu çirkin paylaşımı yapan alçaktan daha çok vatanseveriz. 15 Temmuz’da sokaklara çıkan ilk ilçeyiz. Kulüp olarak bu sporcu müsvettesi için savcılığa suç duyurusunda bulunduk ve bireysel olarak da suç duyurunda bulunacağız ” dedi.FEDERASYON GEREĞİNİ YAPSINLaç ayrıca, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın'a da seslenerek, "Her fırsatta sporun ve sporcunun ahlaklısından bahsediyoruz. Kocaeli'de bu tür oyuncuların terbiyesizlikleri karşısında sessiz kalmamaları gerekir. SPOR HAYATLARI BİTİRİLMELİTerbiyesizce paylaşımlarda bulunan ahlaksız topçular hakkında gerekli cezanın verilmesi ve gerekirse spor hayatlarının bitirilmesi bir daha maçlara çıkartılmaması için gerekli işlemlerin yapılmasını istiyoruz. Yoksa Dilovası'nda olabilecek herhangi bir taşkınlığın vebalini almış olacaklardır."dedi.

FUTBOLCUDAN SKANDAL PAYLAŞIM

Süper amatör lig B grubunda mücadele eden Dilovası Belediyespor hafta sonu kendi evinde ağırladığı Gölcük ekibi Değirmenderespor‘la oynamış olduğu ve 2-1 kaybettiği mücadelenin ardından Değirmenderespor’lu futbolcu Serhat Şensoy’un sosyal paylaşım sitesi instagram da durumuna koyduğu skandal paylaşım Dilovası Belediyespor camiasında infiale yol açtı.DİLOVASI EKİBİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA GİDECEKMaçı galip tamamlamasına rağmen sevincini maç sonu fotoğrafına ingilizce COUNTER TERORİST WİN (Teröristleri yendik) yazarak sosyal medya hesabının durumunda paylaşması sonrası Dilovası Belediyespor futbol şube sorumlusu Bekir Kılavlı bu duruma ateş püskürdü ve yaptığı açıklama da:‘Rakibimiz futbolcusunun galip geldikleri bir maç sonrası bu şekilde terbiye sınırlarının dışında spor ahlakı ile bağdaşmayan ve Dilovası’na atfedilen bu çirkin cümleyi kabul etmemiz mümkün değildir.Bizler vatanına milletine bağlı spor camiasının emekçileriyiz.Sporcu demeye dilim varmayan bu şahıs ve kulübü hakkında cumhuriyet başsavcılığına suç duyurunda bulunacağımızı ve bu işin takipçisi olacağımızı buradan kamuoyuna duyuruyorum’ dedi.

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ