BAŞKAN MUSA'YI KONUK ETTİ

Başkan, çobanlık yaparken hekimliği kazanan Musa'yı konuk etti

Kaynak: Başkan, çobanlık yaparken hekimliği kazanan Musa'yı konuk etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, zor şartlar altında dağlarda çobanlık yapıp diğer bir yandan üniversite sınavına hazırlanarak Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği’ni kazanan ve başarı öyküleriyle takdir toplayan Musa Keçikıran’ı makamında konuk etti. Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine 20 kilometre uzaklıktaki Arapoğlu kırsal mahallesinde yaşayan Musa Keçikıran’ın aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla çobanlık yaparken test çözerek üniversiteye hazırlanması ve kazanmasını büyük takdirle karşıladığını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Musa tüm gençlerimize örnek olmalıdır. Musa’yı tebrik ediyorum. Ben de çobanlık yaptım, bağ bahçe işleriyle uğraşarak inşaatlarda çalıştım. Hayatın çilesini çekenler tahsilini daha güzel yapar ve sarılır” dedi.

“BAŞARILI OLACAK VE ÜLKEMİZ İNSANLARINA HİZMET EDECEK” Ailesine yardım amaçlı çobanlık yaparken üniversiteyi kazanan Musa Keçikıran’ın kitap okuyarak ve çok çalışarak mücadele gösterdiğini dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “İnşallah üniversitede yaşamında da başarılı olacak ve ülkemiz insanlarına hizmet edecek” şeklinde konuştu. Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği’ni kazanan ve Musa Keçikıran’ın arkadaşları Siverek’den Veysel Lale ile Mersin’den eğitim hayatı için Kocaeli’ye gelen Yunus Emre Durmaz ile sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, Türkiye’deki gençlere örnek olacak Musa ve arkadaşlarının her daim yanlarında olduğunu da dile getirdi.

Kaynak: Başkan, çobanlık yaparken hekimliği kazanan Musa'yı konuk etti

BABA MESLEĞİ ÇOBANLIKTAN GURURLA SÖZ ETTİ Dağlarda çobanlık yaparak bir yandan evine ekmek götürürken diğer bir yandan da üniversite sınavına hazırlandığını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na söyleyen Musa Keçikıran, alın teri döktüğü baba mesleği çobanlıktan gururla söz ederek, tatillerle ailesinin yanına gidip yine çalışacağını belirtti. Kentle ilgili gençlerle sohbet eden Karaosmanoğlu, Musa ve arkadaşlarından hayallerinin peşlerinden gitmelerini de istedi.

Kaynak: Başkan, çobanlık yaparken hekimliği kazanan Musa'yı konuk etti

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ