TÜM HİZMETLERE ULAŞIM TEK NUMARADA TOPLANDI

December 19, 2018

Tüm hizmetlere ulaşım tek numarada toplandı.

Büyükşehir 153 Çağrı Merkezi, vatandaşın ilettiği her konuyu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmak için farklı birimlerle koordineli şekilde çalışıyor. Eğitimli ve deneyimli personeliyle kaynakların verimli ve etkin şekilde kullanıldığı merkezde vatandaş memnuniyetiyle gelecek odaklı yaklaşım en üst düzeyde tutuluyor. Sürdürülebilir gelişimi destekleyen merkez; uluslararası standartlarda, sosyal sorumluluk bilinciyle vatandaşla kesintisiz iletişim sunuyor. 

KALİTE, ŞEFFAF, HIZLI, GÜVEN

Katılımcı ve çoğulcu yönetim anlayışına sahip Büyükşehir 153 Çağrı Merkezi; “kalite, şeffaflık, adalet, hız, etkili iletişim, samimiyet, güven ve gizlilik" gibi değerleri de ön planda tutuyor. Vatandaşlarına, ‘’Arayın, bağlanın, gönderin, Kocaeli’yi birlikte yönetelim’’ sözleriyle seslenen Büyükşehir, hayata geçirdiği 153 Çağrı Merkezi’nde güçlü, bütünleşik, samimi ve kesintisiz iletişimi odaklıyor. Büyükşehir 153 Çağrı Merkezi’ne halkımız; her türlü talep ve önerileri için 153 numaralı hattın yanı sıra web sitesi www.buyuksehir153.com, iletişim merkezlerinde yüz yüze ve mobil cihazlardan (IOS&Android) ulaşabiliyor.

FERAH VE MODERN YENİ BİNA

Büyükşehir 153 Çağrı Merkezi’yle halk, her an, her yerden, her mecradan Büyükşehir’e ulaşabiliyor. Merkez için ferah ve modern bir yer oluşturuldu. Binanın doğu bölümündeki geniş kısım çağrı merkezi olarak düzenlendi. Fuaye kısmına ilave asma kat inşa edildi. Yeni oluşan kısımda bay-bayan mescit, bay-bayan wc, dinlenme alanı ve ısıtma merkezi kuruldu. Çağrı merkezi alanında ise bölme panellerle bilgi işlem, sosyal medya, dijital medya, vardiya planlama, revir, görüntülü çağrı, psikolog, arşiv, toplantı odası, kalite yönetim ve süpervizör birimleri bulunuyor.

TÜM HİZMETLER TEK BİR NUMARADA

153 Çağrı Merkezi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tüm hizmetlerini tek bir numara üzerinde topluyor. Çağrı merkezinde 90 kişilik ekip 7/24 hizmet veriyor. 153 Çağrı Merkezi’ne ulaşan vatandaşların talepleri alınarak, personel tarafından ilgili birimlere aktarılıyor. Başvuru yapılan birimden gelen cevaplar ise vatandaşa iletiliyor.

GÜNDE 2 BİN 500 ÇAĞRI

Her gün ortalama 2 bin 500 kişi tarafından aranılan 153 Çağrı Merkezi, vatandaşlar ile belediye arasında iletişimi sağlayarak, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında hizmet veriyor. Çağrı merkezinde vatandaşların sorunlarını dinleyen görevliler, sosyal medyadan, web sitesinden ve mobil uygulama üzerinden gelen taleplere de anında cevap verebiliyor. İstekte bulunan vatandaş talebinin ne durumda olduğunu da bu merkezden öğrenebiliyor.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ