ÇÖKEN ASFALT DEĞİL SİSTEMDİR

December 24, 2018

1 Ay bile dayanmadı.

Bağdat Caddesi'ndeki asfaltın yer yer dağılmasının ardından ekipler yolun bozulan bölümlerine yama olarak  çalışması yapması. Cadde üzerinde Esnafların 1 yıldır boşuna çile çekmiş. Şimdi o çile tekrar başladı. 1 ay önce yaptırdıkları asfaltı şimdi söküyorlar. Kaldırımlar da kendi kendine sökülüyor.

CHP Dilovası Belediye Başkan Adayı Avukat Kemal Memiş, Dilovası Bağdat caddesini gezerek çöken asfalt hakkında açıklama yaptı.

"Bağdat caddesinde çöken sadece asfalt, çöken sadece milli servet ve kaynak değildir" diyen Memiş şunları söyledi:

İlçemiz sınırları içerisinde, üstelik belediyenin de önünden geçen Bağdat Caddesi’nde bir süre önce gerçekleşen asfalt çalışmasının ardından günümüzdeki görünüm, aynı zamanda yerel yöneticilik modelinde bir zihniyetin teşhiri olmuştur.

Siyasetin hamasi ve alışagelmiş diliyle, üslubu ile bugünkü görüntüye bakıp, "Yine başaramadılar, “Dilovası Belediyesi uyuyor mu?" türü muhalif bir dille durumu kınamak da günü kurtaran, fırsat kollayan bir siyaset anlayışının dışına çıkmayacaktır.

Mesele Dilovası Belediyesi’nin uyuyup uyumadığı değildir. Kaldı ki uyuyordur. Belgeli ve bilgilidir ki Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde üstelik gündem maddesinde Dilovası konuşulurken dahi belediye başkanımız uyuyordur. Uyanmaya da niyeti yoktur. Aslolan Dilovalı seçmenin mecazi anlamda, uyanıp uyanmadığıdır.

Bağdat Caddesi’nde çöken sadece asfalt, çöken sadece milli servet ve kaynak değildir.

Caddenin genişliğinden sebep asıl muhatabın bir ihtimal, sorumluluğun Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olup olmadığı da değildir. Kaldı ki zihniyet eşdeğerdir.

İki belediyeden herhangi birisinin, "Bu çöküntünün bedeli yapılan anlaşma gereği yüklenici firmaya aittir. Belediyenin ekonomik kaybı yoktur" açıklamasının da geçerliliği yoktur.

Başta cadde esnafı ve o hattı güzergâh olarak kullanan halk otobüsleri olmak üzere halka çektirilen eziyetin, çilenin sorumluları ne olacaktır?

Hizmet üretirken ilk sıraya halkın ihtiyacını değil yandaşın ihtiyacını ön sıraya koyan bir zihniyettir çöken, sadece asfalt değil.

Örneğin biz yıllardır yananın kömür olduğunu sandık ama Soma faciası göstermiştir ki asıl yanan kömür değildi.

İlçemizde organize sanayi bölgelerine gidiş için alternatif yollar üretilmiş, ağır tonajlı araçlar şehir içinden şehir dışına sevk edilmiş iken bu çöküntü yaşanmıştır

Bu da göstermiştir ki Dilovası’nda iktidar partisi her kimi aday gösterirse göstersin 31 Mart yerel seçimlerinde halkın oyuna ve onayına sunulacak olan bir zihniyettir.

Bir takım çevrelerce sanki oyu AKP’ye ipotekli imiş gibi gösterilen ama her seçim sonrası unutulan, kıyıya kenara itilen ve aslında gücünün farkında olmayan o güç, gücünü sistemi sorgulayarak da göstermeli ve birilerine hak ettiği dersi vermelidir.

Önceliği yandaşın değil halkın çıkarı olan, katılımcı, şeffaf, demokratik, hesap veren ve hesap sorulmaya açık, halkın tüm katmanlarının henüz hizmet planlaması aşamasında içinde yer alacağı ve halkın görüşüne sunulmayan hiçbir hizmetin kendisine sunulmayacağı bir yerel yönetim anlayışı mümkündür.

Dilovası’nda ise şahsımın Dilovası Belediye Başkanlığı’nda mümkündür..

Bağdat Caddesi’nde çöken sadece asfalt değil bir sistemdir.

 

Dilovalılar, çökmüş bir zihniyet tarafından yönetilmeyi hak etmemektedir

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ