DALKILIÇ,HANİ DERELERDE BALIK TUTACAKTIK? NE OLDU?

Dalklıç’tan Karaosmanoğlu’na zor soru: Derede balık tutacaktık? Ne oldu?

Rantın önünü kapatırsam Dilovası’nın bütçesi bize yeter

Dalkılıç, “Diyorlar ki sen iktidardan değilsin, büyükşehir sende değil, Ankara senden değil, kazansan ne yaparsın? Ben de diyorum ki rantın önünü kapatırsam Dilovası’nın bütçesi bize yeter. Biz bıraktığımızda bütçemiz 8 Milyon TL idi, şuanda bütçemiz 90 Milyon TL. Şuanda Dilovası Belediyesi iflas etmiş duruma geldi. 15 senedir Dilovası Belediyesi ve Ankara da sendeydi. Ne oldu da böyle oldu. Bütün ilçelerin girişlerine bir bakın, bir de gelin Dilovası’nın girişlerine bir bakın. Dışarıdan gelen misafirlerimiz Dilovası’nın girişlerini bulamıyor. Dilovası’na üvey evlat muamelesi yapılıyor. Çünkü seçilen arkadaşlarımız o partinin memurudur ama ben halkın adamıyım sizin yanınızdayım. Aramızdaki fark budur. Çünkü halkın seçtiği insan halkı için hür iradesini kullanır. Ama bir devlet memuru gibi davranıyorsa Dilovası’da böyle 10 yıl geriye gider.

Derede balık tutacaktık? Ne oldu?

Dalkılıç, “Bu güne kadar ben kimseye boynumu uzatmadım. Şimdiye kadar da bu iktidara sizinle beraber kafa tuttum. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım Dilovası için diyordu ki, ‘Derede balık tutacağız’ bunu söylemedi mi size? Peki şimdi ne tutuyoruz derede? Yalancının mumu yatsıya kadardır. Bütün yalanlarına rağmen oy verdiniz, şimdi diyorum ki 31 Mart’ta gelin onları sandığa gömelim, bir daha kafalarını kaldıramasınlar. Ben Saadet Partisi İl başkanıma ve büyün yöneticilerine Dilovası için bizi kabul ettikleri için, bizlere bu adaylığı verdikleri için önce kendi adıma, sonra da bütün Dilovası halkı adına çok teşekkür ediyorum. Analarımız ve bacılarımız 31 Mart için hazırlanıyorlar. Biz Dilovası’nda geçmiş dönemlerde büyükşehir bağlı olmadığı halde yapmış olduğumuz bütün hizmetler ortadadır” dedi.

İktidarın Dilovası’na hediyesi çöp ve kömür oldu

Dilovası’nın başına çöpü ve kömürü getirdiler. Bu iktidarın, büyükşehir belediyesinin Dilovası halkına hediyesi budur. Bunların verdiği sözlere artık halk inanmıyor, inanmayacak ta. Bizim binlerce işsiz gencimiz var, Dilovası’nda iş bulamıyorlar, işe giremiyorlar. Biz Dilovası’nda bu gençlerimizi iş sahibi yapacağız. Yukarıda 5 tane organize sanayi bölgesi var. Çalışanların neredeyse hepsi farklı yerlerden geliyor. Onlar da bizim evlatlarımız ama biz diyoruz ki önce evin içine sahip çıkmak gerekiyor. Dilovası’nda bunların verdiği sözlerin hiçbiri yerine gelmedi. Biz şimdi şunu bunu çaldılar demiyoruz. Dilovası’nda 2 dönem seçilen milletvekili ve belediye başkanı evlatlarımız var. Bunlar bu dönemler içine Dilovası’nda ne yapılar? Hiçbir şey yapmadılar. Ama biz çok şey yapacağız. Dilovası için ponjelerimiz, yapacağımız çok şey var. Bir daha bunlara kanmayın. Şu iki ay içinde sizlere gemi sözü verebilirler, deniz sözü verebilirler. Liman sözü verebilirler. Bunlara asla inanmayın” dedi.

İktidara 7, 8 bin fark atacağız

Biz bugün bismillah dedik ve yola çıktık. Ben önce kendime, sonra da sizlere güvendim. Onları 31 Mart’ta sandığa gömeceğiz. Bugünden itibaren önce akrabalarınıza, sonra komşularınıza sahip çıkın. Ben tek başıma bir adamım, gücüm yettiğince koşarım ama işin çoğu sizde. Bugün buradaysak bu iktidarın karşısına her babayiğidin, herkesin çıkıp aday olması kolay iş değil. Biz onlara dün de boyun uzatmadık bugün de uzatmıyoruz, uzatmayacağız da. Biz sandıktan çıkana kadar biz kazandık sözü yok. Biz Allahın izniyle bu sefer onlara 7 bin 8 bin fark atacağız ama çok çalışacağız. Sandıktan çıkana kadar sandıklarımıza sahip çıkacağız. Bizlere destek veren, bugün buraya gelen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından İl Başkanı Nurettin Çelik, Dalkılıç’a parti rozetini taktı. Kısa bir konuşma yapan Çelik, “Ben bu rozeti adayımıza 53 günlüğüne takıyorum. 31 Mart’tan itibaren siz buraya belediye başkanı rozetini takacaksınız” dedi.

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ