Ak Parti’nin Kocaeli’deki En Düşük Katılımlı Mitingi Oldu

March 19, 2019

AK Parti düzenlediği ve MHP’nin desteklediği Milli İrade Meydanında yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile yapılan Büyük Mitinge katılım, Ak Parti’nin Kocaeli’de bugüne kadarki en düşük katılımlı mitingi oldu.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Kocaeli Mitingine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, milletvekillerinin yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın, 12 ilçe belediye başkan adayı ve AK Parti ile MHP’nin yöneticileri katıldı.

Alana vatandaşlar saat 14.30’dan itibaren alınmaya başlandı. Arama noktalarından geçen kadın ve erkekler alanda kendilerine ayrılan bölgeler geçti. Alan 3 ayrı bölüm halinde planlanması dikkat çekti. Ön tarafta erkek ve kadınların ayrı durduğu 2 bölüm bariyerle ayrıldı ve bariyerlerin arasında yaklaşık 1 metrelik aralıkta sağlık ekipleri mitingde fenalaşan vatandaşlara müdahale için durdu.

Alanın çevresinde parti bayrakları ile süsleme yapılırken, alanın üstünde daha önce parti bayrakları ile yapılan gölgelikler yapılmadı. Alanın çevresinde AK Parti’nin seçim sloganlarının bulunduğu pankartlar asıldı. Milli İrade Meydanın kapalı alanın üstünde reklam alanı olarak kullanılan bölge 12 ilçe ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin fotoğraflarının bulunduğu pankart asıldı.

Belediye işçilerinin miting için izinli sayıldığı bir günde gerçekleşen organizasyona katılım, Ak Parti’nin geçmişte topladığı kalabalığın altında kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting alanında resmi sayıyı 120 Bin kişi olarak açıklamasına rağmen, geçmiş seçimlerdeki mitinglerden daha düşük katılım olduğu gözlendi.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ