Hürriyet, İmamoğlu'na desteğe gitti

April 4, 2019

İzmit Belediye Başkanlığına seçilen CHP Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, yerel seçimlerde İstanbul Belediye Başkanlığına seçilen ancak itiraz sonuçlarını bekleyen CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'na desteğe gitti.

31 Mart Yerel Seçimlerinde İzmit Belediye Başkanlığına seçilen Millet İttifakı CHP Adayı Eski Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İstanbul'da seçimi kazanan ancak mazbatasını almak için gelen itirazların sonuçlarını bekleyen Millet İttifakı CHP Adayı Ekrem İmamoğlu'na hukukçu olarak desteğe gitti.

İTİRAZ SONUÇLARINI BEKLİYOR

İstanbul'da bulunan 10 Milyon 570 bin 939 seçmenden 8 Milyon 866 Bin 614 seçmen sandığa gitmiş, oyların 8 Milyon 547 Bin 74'ü geçerli sayılmıştı. Cumhur İttifakı AK Parti Adayı Binali Yıldırım 4 Milyon 149 Bin 656 seçmenin oyunu alarak yüzde 48.55 oy oranında kalırken Millet İttifakı CHP Adayı Ekrem İmamoğlu ise 4 Milyon 171 Bin 118 seçmenin oyunu alarak yüzde 48.80 oy oranı ile İstanbul Belediye Başkanlığına seçilmişti. AK Parti'nin sonuçlara itirazları üzerine 17 ilçede geçersiz oylarla ilgili yeniden sayılması kararı alınırken İmamoğlu da henüz mazbatasını alamadı. Kendisi gibi İzmit seçim sonuçlarına gelen itirazların sonuçlarını bekleyen CHP İzmit Adayı Fatma Kaplan Hürriyet de İstanbul'a giderek İmamoğlu'na destek oldu. İmamoğlu ile fotoğrafını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Hürriyet, "İstanbulluların gönlünden başka bir şey çalmayan Ekrem İmamoğlu'na destek vermek için İstanbul'daydık. #MartınSonuBahar oldu" sözlerine yer verdi.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ