Dadaşlar Erzurumu Kocaeline Taşıdı!

April 12, 2019

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen Erzurum Tanıtım Günleri düzenlenen törenle kapılarını açtı. Tanıtım günleri 14 Nisan Pazar gününe kadar açık kalacak..

 DADAŞLAR ERZURUMU KOCAELINE TAŞIDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Kocaeli Erzurum Dernekleri Federasyonunun öncülüğünde Erzurum Valiliği ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi destekleri ile düzenlediği Anadolu Kocaelide konseptiyle hayata geçirdiği Erzurum Tanıtım Günleri Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen açılış töreni ile başladı. 11-14 Nisan tarihleri arasında vatandaşların ziyaretine açık olacak olan Erzurum Tanıtım Günlerinin açılış töreninde 650 kiloluk dünyanın en büyük Cağ Kebabı ile rekor kırıldı.

 

AÇILIŞ ÖNCESİ CİRİT GÖSTERİSİ

Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen program öncesi Erzurum yöresi cirit gösterileri gerçekleştirildi. 2 takımın kıyasıya mücadele ettiği cirit gösterileri büyük ilgi gördü. Cirit gösterisinin ardından açılış programı gerçekleştirildi. Programa Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Erzurum Valisi Okay Memiş Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu İlyas Şeker İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ilçe kaymakamları ilçe belediye başkanları Kocaeli Erzurum Denekler Federasyonu Başkanı Tekin Dursun ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

ERZURUM KOCAELİNE GÖÇ VERİYOR

Programda ilk konuşmayı yapan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Erzurum bu ülkenin mertliği fedakarlığı cesaretiyle değerlerine bağlı olan bir il. Bugün Kocaeline Erzurumdan çok fazla göç geliyor. Değerlerimizi yaşatabilirsek ülkemizin geleceği o kadar sağlam olur. Doğuda yaşayan insanlarımız bu gün batıya göç ediyor. Bize düşen görev doğdukları yerleri yaşanabilecek bir konuma getirmek. Kadim şehrimiz Erzurum her geçen gün daha yaşanılır bir konuma geliyor diye konuştu.

KOCAELİ ANADOLUNUN HARMAN OLDUĞU YERDİR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise konuşmasında İş imkânlarımız şehrimizin yaşamak için sunduğu fırsatlar Anadolunun her köşesi için umut olmuş Umut olmaya devam ediyor. Kocaeli Anadolunun yeniden harman olduğu yerdir diyebiliriz. Erzurumlu kardeşlerimiz nüfus olarak Kocaelinin temel sütunlarından biridir. Tarlada izleri büyüktür. Harmanda sözleri önemlidir. Erzurum nüfusuna kayıtlı 90 bin Kocaelili hemşehrimiz var. Kocaelini en mutlu büyük şehir yapacaksak siz Erzurumlu kardeşlerimize büyük iş düşüyor. Bu hedefimizi sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Farklılıklarımız birer zenginliktir. İstiyoruz ki Anadoluyu Anadolu yapan değerleri yaşatalım şeklinde konuştu.

DÜŞMANI YIKAN BİR ŞEHİRDİR ERZURUM

Erzurum Valisi Okay Memiş ise Kocaelide yaşayan değerli Erzurumlu hemşehrilerimizin memlekete hasretini bir nebze olsun gidermek amacıyla Kcoaelide olmak istedik. Anadoluya açılan kapı Cumhuriyetin temellerinin atıldığı ildir Erzurum. Nene Hatunların İbrahim Hakkı Hazretlerinin Kara Fatmaların yaşadığı bir il. Cağ kebabımızı kadayıf dolmamızı buraya gelenler tadacak. Organizasyonda emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum ifadelerini kullandı.

KOCAELİNDE EN ÇOK ERZURUMLU YAŞIYOR

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy da Kocaelide düzenlenen Erzurum tanıtım günlerine hepiniz hoş geldiniz. Kocaeli Türkiyenin sanayi şehirlerinin başında geliyor. Türkiye ekonomisine en fazla katkı sunan illerden birisidir. Kocaeli nüfusuna kayıtlı olan insanların dışında Kocaelide en fazla yaşayan Erzurumlulardır.  Erzurumlu nüfusuna kayıtlı olup Kocaelide yaşayan 88 bin 95  vatandaşımız var açıklamasında bulundu.

650 KİLOLUK CAĞ KEBABI

Konuşmaların ardından Erzurum Tanıtım Günleri açılış kurdelesi kesildi. Dünyanın en büyük cağ kebabının yapıldığı etkinlikte 650 kiloluk cağ kebabı vinç ile taşındı. Öte yandan Erzurum ilini tanıtan stantlar ve özel etkinlikler gün boyu vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ