O İSİM HEP DİLOVASI'NDA

AK Parti’li eski Bakan Güldal Akşit, geçtiğimiz günlerde Dilovası’na gelerek 31 Mart seçimlerinde ilçede belediye başkanı seçilen Hamza Şayir’i ziyaret etti.

Bölgemizde diğer Belediye başkanlarını es geçen Akşit, geçtiğimiz dönemde de Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ı ziyaret etmişti.

Evrensel’den Yusuf Yavuz’un haberine göre, Dilovası’nda tonlarca petrolün deniz sızdığı Poliport limanının sahibi Polisan Holding’e 2 milyon 100 bin TL ceza kesilirken, şirketin ortaklarından birinin AK Parti’li eski bakan Güldal Akşit olduğu ortaya çıkmıştı.

Akşit, ayrıca kurucuları arasında yer aldığı AK Parti’den milletvekili olmadan önce Polisan Holding’in baş hukuk müşavirliğini yürütmüş.

Kocaeli’de geçtiğimiz yıl 13 Ocak’ta yaşanan petrol sızıntısı, denizin kirlenmesine ve kuşların petrole bulanarak ölmesine neden oldu. Körfezde tam 28 noktada kirlilik tespit edilirken; sızıntı, Körfez ve Derince sahiline dek ulaşmıştı.

Şimdide Polisan’a ait Poliport, depolama tanklarında kapasite artışına gidiyor.

105 adet yeni tank kurmak isteyen firma olumlu ÇED raporu alırsa deniz kenarında yer alan tesislerini genişletecek. Sanayi ile iç içe yaşayan Dilovası halkının çilesi bir kat daha artacak.

Aynı zamanda Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’de, Polisan ve bir çok firmaların tedarikçi ve müteahhitlik hizmeti veriyor...

Akşit'in, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'i ziyaret etmesi'nin Polisan'ın Dilovası'na kuracağı yeni 105 tank için mi geldi sorusu gündemde yer aldı..

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ