Engelliler Meclisi'nde iki önemli seminer

Engelliler Meclisi'nde iki önemli seminer.

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Rana Kaplan Koçluk Merkezi ortak bir çalışmaya imza atarak iki önemli seminer gerçekleştirdi.

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Rana Kaplan Koçluk Merkezi ortak bir çalışmaya imza atarak iki önemli seminer gerçekleştirdi. Kocaeli Kent Konseyi İdari Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminerlerden birincisi “Çözüm Bulma Becerileri” sunumuyla Profesyonel Koç (PCC)- Eğitimci Rana Kaplan tarafından verildi. Yoğun katılımla gerçekleşen seminere, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Köse, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Milli Eğitim Eski Müfettişi Seyfettin Karamızrak Engelliler Meclisi Başkanı Ufuk Kolçak, Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, Kocaeli Çölyak ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar, Kocaeli Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nilgün Albayrak, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, engelli aileleri ve davetliler katıldı.

ÇÖZÜM BULMA BECERİLERİ

Profesyonel Yaşam Koçu Rana Kaplan’ın hoş ve samimi anlatımıyla gerçekleşen seminerde, hayatta karşılaşılan zorluklar, eksiklikler ya da ihtiyaçlar karşısındaki çözüm yolları konularında tüyolar verildi. Dünyada 8 milyar insan yaşadığını ve bunun 8 milyar gerçeklik demek olduğuna dikkat çeken Kaplan, her bireyin kendisini iyi bir şekilde tanıması ve benliğini bulması gerektiğini vurguladı. Kişinin sahip olmadığı şeylere hayıflanmasından ziyade, elindeki mevcut şeylerle yoluna devam etmesi gerektiğini söyleyen Kaplan, yeni bakış açıları edinilmesi ve kararlı olunması gerektiğini belirtti.

DOĞRU NEFESLE YAŞAM

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Rana Kaplan Koçluk Merkezi birlikteliğinde gerçekleştirilen 2. Seminer ise Elif Topal’ın’ın sunumuyla “Doğru Nefesle Yaşam” oldu. Yine yoğun katılımla gerçekleşen seminerde nefesin yaşamın ta kendisi olduğunu söyleyerek söze başlayan Topal, yaşamın kaliteli ve sağlıklı olabilmesi için nefes alış verişlerinde sanatsal bir başarı sağlanması gerektiğini söyledi. Topal ayrıca, koşarken nefesimizin hızlanması, uyuduğumuzda nefesimizin yavaşlaması vücudumuzun yani makinenin mükemmelliğini ortaya koyduğunu ifade etti.

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ