Gönüllü itfaiyecilere kimyasal eğitimi verildi

May 16, 2019

Gönüllü itfaiyecilere kimyasal eğitimi verildi

 Yangın ve kimyasal etkiye karşı eğitimli olan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, gönüllü itfaiyecilere Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer (KBRN) tehlikeli maddeler üzerine eğitim düzenledi. 6 saat süren eğitimde, tehlikeli kimyasal maddeler hakkında bilgiler verilerek bu tür olaylarda organizasyon ve müdahale teknikleri hakkında uygulamalar yapıldı.

 

MÜDAHALE VE ARINDIRMA

 

Yangın, trafik kazaları, doğal afetler, gibi olaylarda Gönüllü İtfaiyecilere yangın ve kimyasal eğitimi verildi. Eğitim programı kapsamında yanma ve yangın bilgisi, yangın yerindeki tehlikeler, yangın organizasyonu, kapalı ve dumanlı ortamlarda ilerleme, tehlikeli maddelerin taşınması ve kodlanması, tehlikeli madde sızıntı ve dökülmesi halinde, müdahale ve arındırma yöntemleri konularında bilgiler sunuldu.

 

KİMYASALLARA MÜDAHALE

 

Eğitimlerin ardından kimyasal sızıntılara müdahale ve arındırma tatbikatı yapıldı. Tatbikatta ağır kimyasal ve sıvı kimyasal kurtarma elbiseli personel, kimyasal sızıntıyı önlerken olay mahallinde bulunan yaralıya da gerekli müdahaleyi yaparak dezenfekte etti. 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ