Ormanya'yı bayramda yarım milyon kişi ziyaret etti

June 11, 2019

Ormanya'yı bayramda yarım milyon kişi ziyaret etti.

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin prestij projesi Ormanya Doğal Yaşam Parkı, ilimizin önemli turizm destinasyonları arasında yerini kısa zamanda aldı. Ortadoğulu turistlerin akın akın ziyaret ettiği Ormanya’da yapılabilecek birçok aktivite bulunurken 9 günlük bayram tatilinde de beş yüz bin kişi ziyaret etti. Ülkemizin ve şehrimizin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Ormanya, Kocaeli’nin doğal güzelliklerini göz önüne seriyor.

2 BİN DÖNÜMDEN OLUŞAN DEVASA PROJE

Hizmet verdiği aylar boyunca yoğun ilgi ile karşılaşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı, ülkemizden ve dünyadan birçok insanı ağırlamaya devam ediyor. 2000 dönümden oluşan bu devasa proje, içerisinde 73 türde 88 hayvanı barındırıyor. Ziyaretçilerine birbirinden farklı hizmet sunan Ormanya, çocuk hayvanat bahçesi, vahşi yaşam alanı, bisiklet ve yürüyüş parkurları, mesire alanı, karavan ve çadır kamp alanı gibi ana bölümlerden oluşuyor.

DOĞANIN İÇİNDE DOĞAYLA BAŞBAŞA

Çocuklar içinde her şeyin düşünüldüğü projede, çocuklar doğa kâşifleri, keçi sağma ve hayvan besleme gibi birçok etkinlikten yararlanabiliyor. Ayrıca Vahşi Yaşam Alanında bulunan ve doğada popülasyonları azalan hayvanların çoğaltılıp doğal yaşam alanlarına serbest bırakılmaları hedeflenmektedir. Doğaseverlerin uğrak noktalarından biri olan Ormanya yeşilliği, doğası ve çevresiyle görenleri kendisine hayran bırakıyor.

TÜRKİYENİN EN ÇOK ZİYARET EDİLEN PARKI

Açıldığı günden bu yana doğaseverler için vazgeçilmez bir alan olan Ormanya Doğal Yaşam Parkı, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen doğal yaşam parkı oldu. Doğaseverler için her şeyin düşünüldüğü alanda birbirinden farklı etkinlikler yapmak mümkün.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ