Dilovası Eski Belediye Başkanı Ali Toltar’ı sorumlu tuttu.

Dilovası Mimarsinan Mahallesi Hz. Ali Semt Konağında üzerine ayakkabılık düşen Devran Eren’in vefatında Amca Fehmi Eren konağını yaptıran Eski Belediye Başkanı Ali Toltar’ı sorumlu tuttu.

Dilovası Mimarsinan Mahallesinde bulunan Hazreti Ali Semt Konağının cami kısmında meydana gelen olayda minik Devran Eren düşen ayakkabılığın altında kalarak hayatını kaybetti.

Ağrı Doğubeyazıt’ta yaşayan Devran Eren Dilovası’nda yaşayan amcası Fehmi Eren’in ailesiyle birlikte misafirliğe geldiler. Amca çocuklarıyla birlikte mahallede bulunan camiye giden Devran Eren ayakkabılığın altında kalarak can verdi. Amca Fehmi Eren Yaptığı açıklamada olayın büyük bir ihmalden kaynaklandığını iddia ederek “Bu Semt konağı ve cami, geçen dönem belediye tarafından ihale edilip yaptırılarak İlçe Müftülüğüne tahsis edilmiş. Bizim mesleğiniz de marangozluk, hiç ayakkabı konacak dolap gardrop gibi kapaklı yapılır mı ama maalesef yapılmış. Hatta altı adet ayak bile bu ayakkabılığın ağırlığı taşıyamamış ve kırılmış. Böyle abartılı dolaplar yaparak birileri memnun edilsin faciayı beraberinde getirdi bu durum mutlaka sorgulanmalı ve peşini bırakmayacağız diyerek tepkisini gösterdi.

Cami İmamı Mazhar İzin yaptığı açıklamada yaz kursuna resmi kayıtlı öğrencilerimiz devam etmektedir. Yaz kuran kurslarımızın ilk günü olması nedeniyle kayıtlı öğrencilerimiz de yanlarına arkadaşlarını getirmişler ve bu müessif olay maalesef meydana gelmiştir dedi.

Minik Devran Eren’in cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesine gönderildi. Gebze Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturmayı başlatarak Cami İmam-ı Mezher İzin olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirterek ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ