DİLOVASI HORASANLILAR DERNEĞİNDE 15 TEMMUZ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

July 15, 2019

Dilovası Horasanlılar Derneği tarafından '15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma' programı düzenlendi.

Dilovası Horasanlılar Derneği 3. Yılında 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Anlama” progrogramı düzenlendi.Programa: Dilovası Horasanlılar Derneği ve yönetimi, Dilovası Şehit Aileleri Derneği, Dilovası Engelli, Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DENAD), Dilovası Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, Kamu kurum amirleri, Sivil kuruluşu ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Dilovası Horasanlılar Dernek Başkanı Ramazan Durmaz yaptığı konuşmada;''15 Temmuz darbe girişimi  bu millet için bir dönüm noktası hükmündedir. Yıllardır ülkemizi içerden ve dışardan zapt etmeye çalışan hain planın son noktasıdır. Devletin tüm kademelerine haince sızan, vatan ve millet sevgisini unutmuş hain bir güruhun kalkışmasıdır.

O gece milyonlarca Türkiye vatandaşının tek yumruk olup hainlere karşı durduğu kurtuluş gecesidir ve halkımız bu kurtuluş vesikasını kanlarıyla yazmıştır. Bu necip millet vatan sevgisinin ve onu korumanın en büyükdeğerlerimizden birisi olduğunu yine yeniden tüm dünyaya ilan etmiştir.Yüce Allah’tan darbeye karşı milletçe gösterdiğimiz birlik ve beraberliğimize kuvvet vermesini ve devlet güçlerimizin her saldırı karşısında muzaffer olmasını için fiili ve kavlî dualar etmeye devam ediyoruz.İslam Dünyası’nın umudu olan Türkiye’mizin bekasına karşı yapılacak her türlü hain girişimin karşısında, 15 Temmuz’da yaptığımız gibi bedenimizi siper etmeye hazırız. 15 Temmuz gecesi aziz milletimizin yazdığı yüce destanı nesillerden nesillere, asırlardan asırlara aktarıp her daim genç dimağlarda canlı tutacağız.'ifadelerini kullandı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve sela okunmasıyla son buldu. Program sonrası vatandaşlara ikramda bulunuldu.

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ