KEFENİN CEBİ YOK !

KEFENİN CEBİ YOK.

Ülkemizde Kocaeli 'nin 12 ilçesinden biride Dilovası 'dır. Dört tarafı Sanayi ile Çevrilmiş .Geniş deniz kıyısına sahip Tavşancıl sahilinden, Diliskelesi Liman işletmesine kadar uzanan bir deniz şeridi var .Ama sadece Tavşancıl sahili kullanılıyor,

Diliskelesi Mahallesi sahili yok mahrum !

Diliskelesi Orhan Gazi köprüsü var Özel Oksijen Avm 'si var O da ekonomik olarak fiyatlar yüksekten şikayetçi halk , Tarihi geçmişi Zengin En bilindik Mimar Sinan'ın inşa ettiği köprüsü var görebilirseniz , Tarihinde Milli mücadele Kahramanları Yahya Kaptan ve Mehmet Zeki Obdan var köylerinde 5-10 sene önce üzüm ve kiraz bağları ile meşhurdu ve şimdi bağlarında eser yok ! Gençlikte siyasete alet edilip kullanılıyor .

Kutuplaşmış toplum ve işsiz insanlarıyla dolu . Dilovalı Sanayi 'ye ve kirli siyasete yenilmiş , yapılan araştırmalarda Çevre ve Sağlığı elinden çalınmış. Gelen siyasetçiler kendi menfaatleri için Çevre ve Sağlık konusunda halkın sesi olmadılar olanlar muhalif olarak lanse edilip susturulmaya çalıştılar. Olan Dilovası 'nda yaşayan halka oluyor . Ne yazık ve ne kötüdür ki Ölümleri artık normalmiş gibi karşılıyoruz ! Dilovası 'nda yaşıyorsanız hastaneye gittiğinizde her an bir hastalık KANSER teşhisi konulabilir korkusu var ! Biri mi Vefat etti mutlaka çoğunlukla KANSER hastası veya hastalığından vefat ediyor.

Doğum gününü kutlamayan biri olarak 15 Eylül doğum günüm insanın mutlu olması gerekir değil mi ? Ama ben kimse ölmesin diye dua ediyorum Gün ne kadar güzel olursa olsun bir haber, bir Sela ile yine hüzün çöker Dilovası 'nda Bir Aile 'ye ölen bir baba ,bir kardeş,bir arkadaş ,bir akraba veya bir anne ,bir kız kardeştir Ölen insan'dır sonuçta! Bugün Vefat eden kim mi ?

Benim okul Arkadaşım Yılmaz'dı . Daha kaç arkadaşımızı vereceğiz toprağa bilmiyorum !

DILOVALI iseniz Hz.Azrail 'e yakınsınız!

Ha bu arada kimse ölümsüz değil KİRLİ siyasetçiler yerin üstünde hesaptan kaçabilir, Ama yerin Altında hesaptan kaçamazsınız !

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ