KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI TAHİR BÜYÜKAKIN DİLOVASI TAŞINIYOR DEDİ

TRT'ye konuk olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın,“Dilovası’nda ki problemli bölgelerin yeni bir yere taşınması, yeni bir Dilovası inşa edilesi için bir çalışmanın başlatılması talimatını verdiler” açıklamasını yaptı.

BÜYÜKAKIN TRT HABER'DE

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, TRT Haber'de Fuat Kozluklu'nun sunduğu “Gece Bakışı” programının konuğu oldu. Marmara Uluslararası Kent Forumu (MARUF) ile başta olmak kentlerin gelişimi üzerinde birçok değerlendirme yapan Başkan Büyükakın, dünyadan ve Türkiye’den akademisyenler, belediye başkanları, STK temsilcileri, teknoloji kuruluşları ile kentlerin tüm paydaşları aynı platformda bir araya geleceğini ifade etti. Marmara Uluslararası Kent Forumu’na 25 ülkeden 3 binin üzerinde katılımcının katılacağını söyleyen Başkan Büyükakın, göçten iklim değişikliğine, şehir teknolojilerinden inovasyona kadar kentlere ilişkin birçok konuyu İstanbul’da tartışmaya açacaklarını dile getirdi.

DİLOVASI TOPLANTISI

Dilovası mevcut durumu hakkında soru soran Fuat Kozluklu’ya cevap veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “Dilovası bölgesi bizim birinci öncelikleri arasındadır. Gerek seçim öncesi ve sonrası bu bölgemiz çalışmalarımızın merkezindedir. Bu çalışmanın ağırlık merkezinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız vardır. Dilovası’nda olumsuzlukların yaşanmaması için geçtiğimiz günlerde Ankara’da Çevre Bakanımız Murat Kurum ile bir toplantı gerçekleştirdik. İki saatlik bir çalışma toplantısında bakanımız problemli bölgelerin yeni bir yere taşınması, yeni bir Dilovası inşa edilesi için bir çalışmanın başlatılması talimatını verdiler. Dilovası’nın yeni bir mekâna taşımak yeni bir Dilovası inşa etmek için çalışacağız” ifadelerini sarf etti.

TEMEL HEDEFİMİZ

Marmara Belediyeler Birliği’nin gelecekte ki çalışma süreci hakkında açıklamalarda da bulunan Başkan Büyükakın, “Belediyecilik faaliyeti sürekli yenilir, şehirlerin yaşamı sürekli devam eder. Nüfusun yüzde yetmiş beşi büyükşehirlerde yaşıyor. Dünyada da benzer bir eğilim var. Büyükşehirlerde yaşayan insanların sayısı da artmaktadır. O zaman bizler için altyapı hizmetleri başlı başlına mesele oldu. Bizler insanlarımızı mutlu etmek için varız. Bütün yönetimler insan için vardır. İnsanlar köyde de yaşasa kentte de yaşasa yaşadıkları alanların yaşanabilir yaşandığında mutlu olması gerekiyor. Bizim varlık sebebimiz de temel hedefimiz de budur” diyerek sözlerini tamamladı.

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ