Saray'dan Alçı hakkında suç duyurusu

Saray'dan Alçı hakkında suç duyurusu.

Gebze Yenigün Gazetesi İmtiyaz Sahibi Uğur Saray, bugün Gebze Adalet Sarayı'na gitti ve 'Devlet katildir' diyen Nagehan Alçı'nın tutuklanıp yargılanması için suç duyurusunda bulundu. Yaptığı suç başvurusunun ardından görüşlerini dile getiren Gazeteci Uğur Saray, "Onursuz, şuursuz, duruşsuz ve pervasızca bir tavır sergileyen Nagehan Alçı ve Nagehan Alçı gibilerin televizyon ekranlarından uzak tutulması bu ülkenin yararınadır" dedi. Saray ayrıca konu hakkında şunları dile getirdi; "Nagehan Alçı denen hanımefendi hakkında, 27 Eylül Cuma akşamı Habertürk TV’de sunulan ‘Enine Boyuna’ adlı programdaki demecinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ‘Katil’ demesi üzerine iş bu suç duyurusunda bulundum. Hanımefendi aynı programda sözlerini daha şiddetlendirerek "94’de Türkiye katil devlet vesayeti ile yönetildi" demiş şerefli Türk askerine adeta içinde beslediği kini ve intikamı kusmuştur. 1994’te bu ülkede PKK’nın inlerine girilmesi ve tüm sığınakları yerle yeksan edilmesinden başka ne olmuştur? Sayın hanımefendiye bu mu batmış, acı gelmiştir? Kendisinin engin tecrübelerine danışmak istiyor, o yıllarda olup bitenlerden bizleri de aydınlatmasını bekliyoruz!

"KİMSE ÖZGÜRLÜK OLARAK TANIMLAYAMAZ" Gazeteci hükümeti eleştirir, gazeteci meclisi eleştirir, gazeteci muhalefeti ve tüm siyasi otoriterleri eleştirir, gazeteci orduyu, yargıyı yani kuvvetler ayrılığındaki tüm organizmaları eleştirir eleştirmeye hakkı vardır. Çünkü basın özgür ve hür müteşebbistir. Lakin bir kişi gazeteci kimliği altında sırf dikkatleri üzerine çekmek için bayrağının dalgalandığı devletine "Katil” diyorsa bunu kimse özgürlük olarak tanımlayamaz. Vatanlarında zulme uğramış toplum olan 5 milyona yakın Suriyeli göçmene çıkarsız bir şekilde kucak açan bir devlet anlayışı, nasıl kendi vatandaşını katleder?

"EKRANDAN UZAK TUTULMASI ÜLKENİN YARARINADIR" Bu ülkenin onurlu kimliğini taşıyacaksın, gazeteci hüviyeti ile ekran ekran gezip devlete katil diyeceksin, biz de buna sessiz kalıp izleyeceğiz? Yok öyle bir dünya! Bu söylemler PKK ağzıdır, bu ifadeler FETÖ aklıdır. Nagehan Alçı denen hanımefendi aynı kocası gibi gereksiz bir boş boğazdır, bu çift acilen tıbbi gözetim altına alınmalı iyi bir aile hekimine tahsis edilmelidir. Bu zihniyet kiralıktır, dün başkasına bugün yine başka bir güce hizmet etmektedir. Onursuz, şuursuz, duruşsuz ve pervasızca bir tavır sergileyen Nagehan Alçı ve Nagehan Alçı gibilerin televizyon ekranlarından uzak tutulması bu ülkenin yararınadır.

"SORUŞTURMA BAŞLATILMASINI TALEP EDİYORUM" Fitneden, fesattan, ayrıştırmadan başka bir işlevi olmayan bu zatı gillerin alayına kral çıplak demenin vakti gelmiş ve geçmiştir. Buradan Türkiye Cumhuriyeti hakkında bu hanımefendi gibi düşünceye sahip olan gazeteci, ve akademisyen gibi tüm aydınlarımıza seslenmek istiyorum; özgürlüklerinizin sınırını koyan ve koruyan yine ‘Katil’ dediğiniz bu devlettir, eğer sokakta rahat bir şekilde gezebiliyor çarşı pazar dolaşabiliyorsanız ‘Katil’ dediğiniz devletin sayesinde olduğunu kulağınıza küpe yapın. Nagehan Alçı hakkında ivedilikle soruşturmanın başlatılıp yargılanmasını talep ediyorum."

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ