Kocaeli'den Suriye'ye 450 bin çift ayakkabı

October 26, 2019

Kocaeli'den Suriye'ye 450 bin çift ayakkabı.

 Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Kızılay’ın ortaklaşa düzenlediği kampanyada 27 TIR dolusu çocuk, erkek ve kadın ayakkabısından oluşan yardım malzemeleri Barış Pınarı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından oluşturulan güvenli bölgeye gitmek üzere yola çıktı. Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleşen törende Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Cumhuriyet Başsavcılığı Kocaeli Denetimli Serbestlik Müdürü Cenk Aslan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak,  Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, İl Müftü Vekili İhsan Yeğin, Cezaevi Savcıları Serhat Tütüncü ve Sedat Yılmaz yer aldı. Dualar ile gönderilen yardımlar Barış Pınarı Harekatı kapsamında oluşturulan güvenli bölgeye teslim edilecek.

“İNSANLIK GÜZEL İŞ GÖRDÜ”

İlk olarak konuşan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Bugün burada çok hayırlı bir hizmetin yürütülmesine şahit oluyoruz. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kızılay Kocaeli şubesinin hazırladığı protokol çerçevesinde Kızılay şubemize bağışlanan 450 bin çift ayakkabının tasniflenmesi, ambalajlanması ve bunların TIRlara yüklenmesini bugün burada icra ediyoruz. TIRlarımızla yola çıkan ayakkabılar Barış Pınarı güvenli bölgesindeki kardeşlerimize gidecek. Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün kamuya yararlı çalışmalarından mutluluk duyuyoruz. Birlikte çalışarak Kızılay deposunda bağış şeklinde bulunan yardımları ulaştıracağız. Böylelikle insanlık bizden güzel işler görmüş olacak. Projede yer alan yükümlülerimize de teşekkür ediyorum. Bizim görevimiz iyi işlere yardım edip, kötü işlere mani olmak” dedi.

TEŞEKKÜR  ETTİ

Devamında konuşan Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, “Yükümlü kardeşlerimize minnettarlığımızı ve teşekkürlerimizi iletiyoruz. Onların sayesinde milli servetin yok olmamasına, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için verdikleri emeğe teşekkür ediyorum. Devletimizin bu noktada bizlerle birlikte çalışmalarının en güzel örneklerinden biri de bu oldu” şeklinde konuştu.

450 BİN ÇİFT AYAKKABI

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kızılay’ın ortaklaşa çalışmasında kadın, erkek ve çocuk şeklinde gruplandırılan 4 yüz 50 bin çift ayakkabının poşetlenmesi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere TIRlara yüklenmesi işlemleri, kamu yararına ücretsiz çalışma yükümlülüğü altında bulunan denetimli serbestlik yükümlüleri tarafından özveriyle gerçekleştirildi.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ