Büyükşehir Adrese Teslim İş Veriyor!

November 18, 2019

Büyükşehir Adrese Teslim İş Veriyor!

 CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, il binasında gündeme dair basın açıklamasında bulundu. Toplantıda İl Başkanı Cengiz Sarıbay, il yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya yer aldı. Milletvekili Tahsin Tarhan, ekonomik krize dikkat çekti;

 

“ASGARİ İLE GEÇİNENLER NOBEL’E ADAY GÖSTERİLMELİ”

İlk olarak ekonomik krize değinen Tarhan, “ Türkiye’nin son aylarda en büyük sorunu ekonomi. Her gün gazete manşetlerinde intihar haberleri ile karşılaşıyoruz. İstanbul’da 4 kardeş intihar ediyor. Sonra iş adamı bir baba önce çocuklarını öldürüyor sonra intihar ediyor. Asgari ücretle geçinen arkadaşlarımızı Nobel’e aday göstermek gerekir. Bugünkü kiralara, zamlara baktığınız zaman geçinmek çok zor. Her gün yüzlerce kişi bizi arıyor. Özellikle üniversite mezunu gençler iş bulamakta zorlanıyor. Bu işsizliğin yüzde 30’u üniversite mezunu gençler” şeklinde konuştu.

“MAKAM ARACI SATILDIĞI İÇİN MUTLU OLDUK”

Devamında Tarhan, “Bu dönem mecliste bütçe çalışmaları var. 31 Mart yerel seçimleri yaşadık. Türkiye’nin en büyük şehirlerini CHP kazandı. Bu dönem Kocaeli’de kiralık araçlar ve makam araçları gündeme geldi. Büyükşehir belediye başkanımız “Önceki dönem başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun aracını satacağız, tasarruf yapacağız” diye açıklama yaptı, biz de mutlu olduk. Kocaeli Büyükşehir, Türkiye’nin en borçlu belediyesi” dedi.

 

“554 BİN TL’LİK ORGANİZASYON”

Devamında Tarhan, “Organizasyon işi var. İki organizasyona 554 bin TL para verilmiş. Sadece ses düzeni ve sahne var. O da adrese teslim. AKP yöneticisi Erkan Bakıroğlu’na veriliyor. Biz asla yerel yönetimlerin hizmetlerine karşı gelmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

 “METRO İÇİN BAKANLIKLA SÖZLEŞME HENÜZ YOK”

Metro Projesi henüz bitmemişken Metro tabelaları asıldı, seçimden önce. O tabelalarla seçim kampanyası yürüttüler. Seçimden sonra başkan değişti. Biz bu işin altından kalkamayız deyip bakanlığa devrettiler. Gebze Meydanı kazınmış kapatılmış. Bakanlığa sorduk, diyor ki: Başkanlığımız ile büyükşehir belediye arasında imzalanacak protokol ile devrin şekli ve içeriği yani yapım, araç alım, müşavirlik gibi işlerin hangi tarafça yapılacağı belirlenecektir. Daha bir sözleşme yok. Kamulaştırmayı kim yapacak karar vermemişler. Cengiz Topel havalimanı arasında 23 kilometrelik bir Kartepe Körfez hattı var. Henüz daha belirlenmemiş” şeklinde konuştu.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ