Kaymakam Güler, muhtarlarla buluştu

December 15, 2019

Kaymakam Güler, muhtarlarla buluştu

 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 40. maddesi uyarınca; ilçedeki emniyet, asayiş ve diğer sorunların tespiti, çözüm yollarının bulunması, kamu kurum kuruluşları arasında işbirliği ve koordinasyon sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılması amacıyla muhtarlar ile buluşma toplantısı Gebze Kaymakamı Mustafa Güler başkanlığında, yapıldı. Toplantıya Güler'in yanı sıra Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Burkut, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, Jandarma Komutanı Vekili Yüzbaşı Ahmet Aksu ve birim müdürleri katıldı.  Toplantı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Burada açıklamalarda bulunan Kaymakam Güler, "Değerli arkadaşlar Türkiye bu günlere kolay gelmedi.  Bu 40 yılda hepimizin gördüğü tablo çektiğimiz sıkıntıları, yaşadığımız olaylarda ne kadar büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığımız ne kadar büyük sorunlarla mücadele ettiğimiz bugünlere gelişimizdeki mücadelenin nasıl zorlu geçtiğinin bir göstergesidir. Emniyetimizin, jandarmamızın ve muhtarlarımızın herkesin payı büyük. Şu anda Ülkenin geleceğine, istikbaline müdahale etmek isteyen dış güçler boş durmamaktadır.

"GEBZE BU ÜLKENİN MOZAİĞİ"
82 milyon Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı birlik beraberlik içerisinde ileri yürüyebilir. Çok şükür asayiş ve güvenliğimiz de iyi. Gebze öyle bir şehir ki nüfusu Türkiye’deki 36 ilden daha kalabalık. Belki gündüz çalışan nüfusu ile dikkate alındığında 50 ilden daha kalabalık bir şehir. Gebze’nin nüfusu ülkenin mozaiği, Türkiye’nin her yöresinden yaşayan bir insan yapısı var. Buna rağmen Gebze’de huzuru bozan ciddi bir sıkıntı yaşamıyoruz. Biz bu topraklar üzerinde yüzyıllarca büyük bir imparatorluk kurduk çevremizde bulunan Balkanları, Kafkasları ve Ortadoğu'daki ülkeleri kan ve din bağıyla bir araya getirerek büyük cihan imparatorluğu kurduk, ama aramıza zamanla fitne, fesat, kargaşa düştüğünden dolayı zaman içerisinde zayıfladık ve ayrıldık.

"VATANDAŞ İÇİN SEFERBER ETMELİYİZ"
​​​​​​​Önümüzdeki süreçte Türkiye Cumhuriyeti'nin önü çok açık, geleceğimiz parlak, bölgesinde büyük bir güç olmaktan öte küresel bir güç olma yolunda hızla ilerlemekte olduğunu bütün dünya biliyor. Onun için her defasında önümüzü kesmeye önümüze engeller koymaya çalışılıyorlar, bazen siyasi bazen de ekonomik engeller çıkartılıyor. Bizler bu topraklar üzerinde yüzyıllar boyunca adaletli bir şekilde hükümdarlık süren bir imparatorluğun evlatlarıyız. Geniş bir coğrafyada hüküm sürmüş farklı milletleri, farklı dinleri kardeşçe yaşatmış bir araya getirmiş birlikte bir arada tutmuş bir milletiz. Bizim birlik ve beraberliğe daha çok çalışmaya ihtiyacımız var. Vatandaşımıza en iyi şekilde hizmet edebilmek için devletin sağladığı imkânları vatandaşa seferber etmek. Kamu hizmetlerinin sunumunda vatandaş odaklı hizmet anlayışını kamu kurum kuruluşlarına yerleştirmeliyiz.

SORUNLAR NOT ALINDI
Vatandaşına değer veren, vatandaşlarımızın devletine güven duymasını sağlayan saydam, hesap verebilir, süratli ve güler yüzlü kaliteli hizmet anlayışını kamu kurumlarında hâkim kılmak yerleştirmek hedefimizdir” dedi. Güler'in akabinde toplantıda söz alan Gebze İlçe Jandarma Komutanı Vekili Yüzbaşı Ahmet Aksu ve İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili mahalle ve sorumluluk alanlarında yapmış oldukları çalışmalar hakkında muhtarlara kısa bir sunum gerçekleştirdiler. Sunumun ardından muhtarlar sırasıyla söz alarak karşılıklı diyalog, soru ve cevap şeklinde sorulan sorulara cevap verildi. Muhtarlar Kaymakam Güler'e toplantı için teşekkür ederken, Güler ise not alınan sorunların çözüleceğinin bilgisini verdi.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ