Vali Aksoy KOİF 20 Hedefini Açıkladı

December 16, 2019

Vali Aksoy KOİF 20 Hedefini Açıkladı

 Kocaeli İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı Kariyer Günleri (KOİF20) iş birliği protokol imza töreni dün Valilik makam toplantı salonunda gerçekleştirildi. Vali Hüseyin Aksoy, KOÜ Prof. Dr. Rektörü Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Sanayi Odası Başkan Vekili Çınar Ulusoy ve Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat Doğusel katıldı.

5-12 NİSAN TARİHLERİ ARASINDA

İşsizlikle mücadelede tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde hareket etmek ve sosyal diyalog geliştirme çalışmaları kapsamında ülkemizde hayata geçen ‘istihdamda milli seferberlik’ programına destek vermek amacıyla Kocaeli Valiliği Koordinatörlüğünde, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli Ticaret Odası Başkanlığı, Kocaeli Sanayi Odası Başkanlığı ve Deniz Ticaret Odası Başkanlığı işbirliğinde ülkemizdeki en büyük İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve Kariyer Günlerini gerçekleştirmeyi hedeflemiştir. Bu kapsamında 5-12 Nisan tarihleri arasında Uluslararası Fuar Alanı’nda 20. İstihdam Fuarı Kariyer Günleri (KOİF) düzenlenecek.

19!DA 55 BİN KİŞİ ZİYARET ETMİŞTİ

Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmada; “Geçtiğimiz yıllarsa benze programlar yapılmıştı. Bu yılda Valilik koordinasyonluğunda ve kurumların iş birliğiyle 20. Kez düzenlenecek. Burada temel amaç iş arayanlarla eleman arayanları bir araya getirmek. Onların daha bilinçli şekilde iş aramaları ortaya koymak. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Odalarımız zaten iş dünyamızın önemli bir ayağı. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz 55 bin kişi bu fuarı ziyaret etmişti. Bu yılda 50 bini aşan ziyaretçiyi bu fuara bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

KOİF 20'NİN AMACI

İstihdam Fuarı Kariyer Günlerinde amaç; işverenlerin işgücü ihtiyaçlarını karşılamak, iş arayanların iş ihtiyaçlarını karşılamak, üniversite öğrencilerimize işgücü piyasası ile ilgili bilgiler aktarmak, öğrencilerimizi çalışma hayatına hazırlanmaları sağlamak, öğrencilerimizi çalışabilecekleri işyerleri konusunda bilgi edinebilecekleri bir ortam hazırlamak, öğrencilerimize rehberlik etmek, öğrencilerimize staj, gönüllü çalışma, kısa süreli çalışma ve mezuniyet sonrası istihdam imkânları hakkında bilgilendirme yapmak, işletmelerin insan kaynakları yöneticilerinin birbirleri ile kaynaşmalarını sağlamak, ülkemizdeki nitelikli iş gücünün ilimizdeki fuara katılımlarını sağlamak

220 ADET STANT AÇILDI

Kocaeli İnsan Kaynakları İstihdam Fuarı ve kariyer günleri 2019 yılında 137 Özel Sektör işletmesi ve İşyeri, 18 Kamu Kurum ve Kuruluşu olmak üzere toplam 155 işyeri için 220 adet stant açıldı. 3 gün süren fuarımızı 54.382 kişi ziyaret etti. 39.153 kişi işletmelere iş başvurusunda bulundu. 1.827 kişide staj başvurusunda bulundu. 3 günlük fuar süresince İl Müdürlüğümüze değişik meslek ve branşlarda toplam 728 kişilik 605 adet açık iş ilanı veridi.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ