Merhaba Hünkarım Ben, yüz ölçümü

December 23, 2019

Merhaba Hünkarım Ben; yüz nölçümü

Merhaba Hünkarım Ben; yüzölçümü 125km2 olan, 4 tarafı sanayi ile çevrili, denizinde canlı organizmaların yaşamasına engel her türlü sanayi atığı, evsel atıklar ve lağım giderleri yüzünden tutulan balıkların yenilememesi kadar iğrenç bir kıyıya sahip..

Hastahanesinde doktor olmayan, Belediye binasında çok az sayıda ehil olan Ama fazlasıyla aristokrat, bürokrat, avukat ve ne hikmetse nüfusunun yarısı müteahhit olan bu Dilovasinın aciz bir kuluyum.

Kaldırımları oynar taşlarla süslü, kasisleri standartların altında olmakla birlikte çoğu yerde gereksiz, trafik ışıklarından bihaber ve giriş çıkışı labirente benzer şu güzelim Ova'nın %33 kansere yakalanma riski olmasına rağmen güzelleşmesi için elinden gelen herşeyi bireysel çalışmalarla yılmadan yapmaya hazır bir kaç kişiden biriyim.

Çolakoğlu borusunun manzarasıyla güne uyanan, Diler Demir Çeliğin ağır metal kokusu eşliğinde öğle yemeğini yiyen, Kömürcüler Osb'nin kömür tozuyla akşam solaryumu yapan aciz, güçsüz bir kul..

Türlü STK ve derneklerin mikro milliyetçi başkanlarına taviz vermiş, aday adaylığı ve adaylığı süresince kullanılmış bir kaç bin kişinin içinde yer alan kitle, sonrasında ise buna boyun eğmemiş, susmamış ve bireysel bedeller ödemiş başkaldıranlardan biri.. "Gelen gideni aratır" atasözünü şu son bir yılda iyice idrak etmiş biri..

Asıl sorun ! Ehliyetiniz yok, ehil de değilsiniz. Usta değilsiniz çırak ararsınız.

Vatansever, Vatanperver naraları ile ortamı gerer, milleti provake eder sonra kuzusunu kurt kapmış çoban gibi etrafta dolanırsınız.

Dilinizden " Allah, Muhammed, Peygamber adı düşmez ama kibrinizle Şeytan'a rakip olur, cehaletinizle Ebu Cehil'e taş çıkarırsınız.

Gece kurtla sürüye dalar, çobanla yer, gündüz sahibiyle oturur ağlarsınız.

Vizyon yok Misyon yok Liyakat yok Atama çok Adam kayırma çok Yalan ve ihalede üstünüze yok.

Ey yükselen yeni Dilovası! Geleceğiniz sizin eserinizdir..

 

Enis Atahan

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ