B.O.P VE SÜLEYMANİ SUİKASTİ

January 10, 2020

B.O.P VE SÜLEYMANİ SUİKASTİ.

Sitonist Amerika  ve  İsrail  'ın  Arz' ı Mevdut Yanı  İsrail için Vaat edilmiş topraklar  olarak adlandırılan  Nil ve Fırat Nehirleri Arasındaki toprakların sahibi olarak görmesidir .
 

Orta Doğuyu Ele geçirmek için Büyük Orta Doğu (B.O.P.) projesiyle Birçok İslam ülkesi  Hakimiyetleri ve liderleri devrilmiş ve yerlerine Siyonizmin kuklaları getirilerek Ülkenin yeraltı kaynaklarını kendileri  sistemli bir şekilde  çalınıyor. Bölgede Petrol karşılığında  Silahlı Gruplarla bölgeyi  kaos 'a sürüklüyorlar.
 

Bu arada  Bölgeyi yeniden dizayn etmeye çalışan Amerika ve İsrail'in  planlarını bozan
 

İran  çıkıyor.  Burda  öne çıkan isim
 

İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani, Afganistan'dan Irak'a, Suriye'den Lübnan'a İran'ın bölgedeki politikalarını belirleyen en önemli isimlerden biri olarak biliniyordu.Bu bölgelerde İsrail ve Amerika 'nın korkulu rüyalarından biri olduğu için hedefteki isim dir. İran Amerika ve Suud 'un Savaş  açtığı Yemen ve Libya gibi Ülkelerdeyse Askeri Yardım yaparak Siyonizmin en büyük düşmanı olduğu  söyleniyor .
 

 KASIM SÜLEYMANİ  SUİKASTİ NEDENLERİ
 

1) TRUMP 'ın Seçim de Iran 'ı sert uyarı verilmeli ve Gelen  Seçim hesabı .
 

2)Orta Doğu 'da yanlızlaşan   Prestij kaybeden Amerika   Kasım Süleymani 'nın Irak 'a geleceği İstihbaratı  ile  operasyon için  Amerika Siha  'larla) Suikastı düzenleyerek İran ve Rusya ,Çin gibi Destekçilerine gözdağı  vermek istedi.

3) İran 'ın bölgedeki gücünü kırmak ve yolumuzdan çekil mesajı vermek
 

4)İsrail 'in güvenliğini sağlamak
 

 

ABD Başkanı Donald Trump'ın talimatı ile Bağdat Havalimanına düzenlenen saldırıda Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis ile birlikte hayatını kaybeden Süleymani, İran lideri Ayetullah Ali Hamaney tarafından "yaşayan şehit" olarak adlandırılıyordu.
 


 Sonuç olarak Irak ve Lübnan Amerika  ve Yabancı askerlerin  Ülkeden kovması   İran 'ın güçlü işbirliği ve kararlı duruşu Ve Amerika 'nın Irak 'taki 2 Üssünün Yerle bir Edilmesi  İle Net bir Mesaj verilmiştir .

 

 Amerika ve İsrail   İran 'ı içerde iç karışıklık çıkararak ülkeyi parçalama planı devreye sokmaya çalıştığı önümüzdeki günler neler olur bekleyip görecez  !

Yazı : Muanmer Görü

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ