Bilgi Köprüsü Montessori’de Ritim ve Perküsyon Eğitimi

Bilgi Köprüsü Montessori’de Ritim ve Perküsyon Eğitimi.

Montessori Anaokulu’nda müzik dersleri yeniliklerle devam ediyor. İkinci dönem uygulamaya konan bir yeni müzik dalı çocukları heyecanlandırdı. Ritim ve Perküsyon Eğitimi, bu işin iki usta ismi Murat Bizel ve Seval Bizel ile başladı.

ÇOCUK GELİŞİMİNİ ÇOK YÖNLÜ DESTEKLEMEKTE

Ritim ve Perküsyon eğitimi, çocuğun akademik gelişimi başta olmak üzere, Dil Gelişimi, Sosyal-Duygusal Gelişimi, Fiziksel Gelişimi yönünden oldukça etkili olup çok yönlü desteklemekte. Perküsyon ya da diğer adıyla vurmalı çalgılar Bakedle, elle ve benzeri başka bir materyal ile vurarak ya da sürterek ovalama yoluyla ses çıkaran çalgı türü. Hedeflenen amaçlar doğrultusunda ders içeriğinin dinamiğine uygun olup eğitsel oyunlardan faydalanılarak gerçekleşiyor. Okul öncesi eğitim alanında perküsyon çalışması önem taşıyor.

PSİKOMOTOR GELİŞİMİNE POZİTİF ETKİ

Doğru uygulandığında hedeflenen kazanımlara ulaşmakta yardımcı olduğu yapılan çalışmalarla kanıtlanmış durumda. Psikomotor gelişimini pozitif yönde etkiliyor. İnce ve kaba motor becerilerini ayrıca hafıza ve konsantrasyon yeteneklerini geliştiriyor. Sosyal gelişimi desteklediği gibi bireysel ifade yeteneğini de geliştiriyor ve çocukta özgüven kazanımı sağlıyor. Bu eğitime katılan çocuk sorumluluk bilincini geliştirirken müzikal yatkınlığı da artıyor.

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ