Derbentliler gelmeyen tren için eylem yaptı

Derbentliler gelmeyen tren için eylem yaptı.

Haydarpaşa-Bağdat Demiryolu Hattı'nın 150 yıldır faaliyette olan Tarihi Derbent Tren İstasyonu, sinyalizasyon çalışması nedeniyle aylar önce kapatıldı. TCDD geçen yıl istasyonun 2 Mayıs’ta açılacağına dair pankart astı ancak istasyon hala faaliyete açılmadı.

TEPKİ GÖSTERDİ

Derbent Mahalle Muhtarı Erdal Baş, tarihi Derbent Tren İstasyonu'nun banliyö tren hattı sinyalizasyon çalışmaları nedeniyle geçen yıl 2-18 Mayıs tarihleri arasında ikinci kez kapatılacağını belirtti. 2019'un Aralık ayında açılacağı belirtilen tren istasyonu hala açılmayınca Derbent Ahmet Lütfü Arat Bulvarı üzerindeki tren garı binası önünde toplanan vatandaşlar tren istasyonunun açılmamasına tepki gösterdi.

"BU TRENİ BURADA DURDUR"

Eylemde konuşan Derbent Mahalle Muhtarı Erdal Baş, “Eğer bu tren burada durmazsa hızlı tren de buradan geçmeyecek. Bu tren gitsin Pamukova’dan geçsin. Bunun altında herkes kalır. TCDD müdürüne söylüyorum. Bu treni burada durdur, bunun bedelini ağır ödersin. Buradan Derbent’in muhtarı olan bir kardeşiniz olarak söylüyorum, sakın ha Derbent’te durağı kaldırmak gibi bir şey aklınızdan geçmesin. Bunun bedelini hepinize ödettiririz” şeklinde konuştu.

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ