İşte uzaktan eğitimde merak edilenler

İşte uzaktan eğitimde merak edilenler.

Koronavirüs nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar, 16-30 Mart tarihleri arasında 2 haftalık tatile çıkarılırken MEB’e, online eğitimle ilgili ders akışında nasıl bir sürece gidileceği merak edildi.

DERSLER TÜM GÜN YAYINDA

“Bu bir tatil meselesi değil. Küresel ölçekli bir probleme karşı alınması gereken tedbirlerle ilgili bir konu” diyen Bakan Ziya Selçuk, uzaktan eğitimin nasıl yapılacağına dair soruları ise, “Uzaktan eğitimde gün boyunca yayın olacak. Her sınıf için yayın saatleri belirlendi” diye cevapladı.

DERSLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

MEB ulusal ölçekte hazırlanan ders programlarıyla verilecek eğitimle ülkemiz model ülke olmaya da hazırdır. 2 haftalık tatilde öğrencilerimiz ilk 1 haftayı evlerinde geçirmelerini öneriyoruz. 23 Mart Pazartesi gününden itibaren de sunacağımız alternatifler üzerinden evdeki uzaktan eğitim süreci başlayacaktır.

ERİŞİM NASIL OLACAK?

Bu kapsamda, ilk ve orta dereceli okullarımızdaki haftalık ders programı İnternet ve TRT aracılığıyla tüm ülkede ücretsiz öğrenme sistemiyle dünyada ilk kez ulusal ölçekte televizyon ve İnternet ders programlarıyla model ülke olmaya ülkemiz hazırdır. Senkron alt yapı hazırlıkları tamamlandı. Sorun yaşanmayacak. Tüm dersler sisteme yüklenildi. Ücretsiz destek ağıyla tüm operatörlerden öğrencilere özel 3 GB ücretsiz İnternet sağlanarak, öğrencilerimizin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olacak. EBA (Eğitimde Bilişim Ağı) Portalına tüm soruları cevap bulacağı gibi sınıf seviyelerine göre TRT’den de öğrenciler farklı kanallardan kendi derslerini alacaklar.

DERS TAKİBİ

EBA’da her sınıf için ayrı bölüm oluşturuldu. Her ders için de ayrı bölüm ve her konu başlığı için de ayrı anlatım ve içerik zaten yükleniyordu. Şimdi bu eğitimlere ayrıca sınav öğrencileri ve canlı yayınlar da eklenecek. Yayınları kaçırsalar bile öğrenciler dersleri yine de kaçırmayacak. Sistemde yüklü olarak ücretsiz girip izleyebilir veya notları alabilir.

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ