Zafer Mutlu’nun Verdiği Rakamlar Düşündürücü!

Zafer Mutlu’nun Verdiği Rakamlar Düşündürücü!

Saadet Partisi Kocaeli teşkilatı 250 civarında partilin katılımı ile korona virüs sürecinden dolayı zoom üzerinden dijital ortamda İl Başkanı Zafer Mutlu başkanlığında il divan toplantısını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Zafer Mutlu, hükümetin yıllık bütçesinden dikkat çeken rakamlar açıkladı;

SANAYİYE 8 MİLYAR, SOSYAL YARDIMI 70 MİLYAR

“30 milyonun üzerinden insanımız devletin sosyal yardımlarından istifade etmektedir. 2002’de dört kalem olan bu sosyal yardımlar bugün 43 kaleme ayrıldı. Sosyal yardımları için 70 milyar ayrıldı. Oysa tarıma aktarılan pay 26 milyar, sanayiye ayrılan pay ise 8 milyardır. Maalesef iktidar kendi ikbalini ülkenin ikbaline tercih etmektedir”

İNSANLARIN İHTİYAÇINI SÖMÜRMEK ÜZERE İKTİDARINI DEVAM ETTİRMEKTEDİR

“ Ak Parti 18 yıllık iktidarında çok büyük bir fırsatı kaçırmıştır. İstihdam sağlayarak, yolsuzluğu önleyerek, adaleti tesis ederek insanlarımızın gönlünde yer edeceğine yüksek bir hamaset siyaseti ve yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarını sömürmek üzere iktidarını devam ettirmektedir. Şimdi ikbalini tehlikede gördüğünden muhalefetinde ihtiyaç sahibi bu kitleye ulaşmasını engellemek için her türlü engellemeleri yapmaktadır”

DEVLET İMKANLARINI ÇEVRELERİNE TESLİM ETTİLER

“Mazlum insanların yüzünün gülmesi için çalışıyoruz. Zulüm kimden gelirse gelsin, sağcısı, solcusu biz bunun karşısında oluruz. Bizim kimseye şahsi kinimiz yok, asla olamaz. 18 yıldır iktidarda olan Ak Parti bu ülkede adaleti tesis etmiş olsaydı, yolsuzluğun yoksuzluğun israfın önüne geçmiş olsaydı. Maalesef devlet imkanlarını sadece yakın çevrelerine dağıttılar, makamları teslim ettiler”

CHP İKTİDARINDA OLSAYDI YER YERİNDEN OYNARDI

Dün adalet, adalet diye bağıranlar iktidara gelenler güçü elegeçirince aynı adaletsizliği kendileri uygulamaya başladılar. İktidara geldiklerinde iyi kötü bir Suriye, Irak, Yemen vardı şimdi bu ülkede insanlar bir günü huzurlu geçirmeyi umut ediyorlar. Eğer bu olanlar CHP iktidarında olsaydı yer yerinden oynardı. Bu olanlar imam hatipli eşi başörtülü insanlar tarafından oluyor.

CUMHURİYET TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ TEK ADAM REJİMİ VAR

Beraber yola çıktıkları kahir ekseriyet bugün hataları anladı, şimdi feryat ediyorlar. Öyle bir medya, trol ordusu var ki seslerini duyuramıyorlar. İtibarsızlaştırma mekanızması öylesine keskin işliyor. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş tek adam rejimi var. Devlet erkinin üç temel direği yasam, yürütme ve yargı ciddi anlamda hasar görmüş tek elde toplanmış durumda. Tek elde toplanmış vaziyette, bu durumun sürdürülme imkanı yok. Devletin temel kurumlarının bağımsız işleyeceği sistem tesis edilmelidir. Nihai öncelik bu olmalıdır.

ADETE ÜLKENİN TEMELİNE DİNAMİT YERLEŞTİRİYORLAR

Öyle bir kutuplaşma ortamı var ki insanlarımızı birbirine diş biliyorlar. İktidarının devamını sağlayabilmek için arkasında oluşan safı keskinleştirme adına ülkenin altına adeta dinamit yerleştiriliyor. Ülke hiç olmadığı kadar ideolojik kampla yaşıyor. Bizim dinimiz şefkat ve merhamet dinidir.

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ