Saadet, Zoom’da bayramlaştı!

Saadet, Zoom’da bayramlaştı!

Saadet Partisi İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla zoom üzerinden bir bayramlaşma programı gerçekleştirdi. Bayramlaşma programına İl Başkanı Zafer Mutlu, Genel İdare Kurulu Üyeleri Recep Sarıdoğan, Birol Aydın, il sorumlusu Sinan Ejderoğlu’nun yanı sıra 12 ilçe başkanı ile parti mensupları katılım sağladı. Programda konuşan İl Başkanı Zafer Mutlu şunları söyledi: ‘’Rabbimize hamdolsun; bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Ramazan ayını idrak ettik, tamamladık. Şimdi onun bayramını yapıyoruz. Hepimizin bayramı mübarek olsun! Ramazan Bayramı'nın manevi ikliminin herkesi kuşatmasını, insanımızı iyilikte, doğrulukta ve adalette buluşturmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Tabi iki aydan daha fazla oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle tüm insanlık zor bir dönemden geçiyor. Bu sebeple; hiç de alışık olmadığımız günler yaşadık. Ramazan sofralarımız buruktu. Şimdi de buruk bir bayram sevinci yaşıyoruz. Duamız ve temennimiz bu zor süreci bir an evvel geride bırakmaktır.

KUTUPLAŞMA YIPRATIYOR

Hem dünyamız, hem bölgemiz hem de ülkemizin çok ciddi sorunlar mevcut. Yaşanılan ekonomik belirsizlik hepimizi endişelendirmekte, ülkemizin geleceğini düşünmeye sevk etmektedir. Bu ekonomik buhranla birlikte kutuplaşma ve ayrışma da toplumumuzu yıpratmaktadır. Üzülerek görüyoruz ki; her gün gazete sayfalarından, televizyon ekranlarından, sosyal medya hesaplarından, kürsülerden milletimizin birlik ve beraberliğini adeta dinamitleyen, darmadağın eden beyanlarda bulunulmaktadır. En müşterek konularda dahi ayrışmaya, en ortak noktalarda dahi kamplaşmaya sevk eden açıklamalar yapılmaktadır.

USLUP DÜZELTİLMELİ

Öncelikle ve de acilen toplumun örnek aldığı siyasiler üsluplarını düzeltmeli; birlik ve beraberliğe sözleriyle, üslup ve davranışlarıyla olabildiğince sahip çıkmalıdır. Biz; oturup konuşarak çözemeyeceğimiz hiçbir sorunumuzun olmadığına inanıyoruz. Hem ülkemizin, hem bölgemizin meselelerini bir araya gelerek, konuşarak, fikir alışverişinde bulunarak çözebiliriz. Siyasi menfaatler ve günlük kısır tartışmalar uğruna topluma kalıcı yaralar bırakmamamız gerekmemekte ve burada hepimizin üzerimize büyük vazifeler düşmektedir. Ülkemizin ve bölgemizin zor günler geçirdiği şu günlerde daha çok karşılıklı fikir alışverişine, daha çok helalleşmeye ve birbirimizi sevmeye ve de anlamaya ihtiyacımız var.

DAYANIŞMAYA İHTİYAÇ VAR

İnsanımız artık yoruldu. Siyasi kavgalardan, ekonomik problemlerden, geçim ve gelecek kaygısından bıktı, usandı. Artık huzur iklimine ihtiyacımız var. Çatışmaya değil; dayanışmaya ihtiyacımız var. İnsanlarımızın şimdi daha fazla; sevgiye, adalete, dürüstlüğe, helal kazanca, kardeşliğe ihtiyacı var. Bu bayramı bir dönüm noktası olarak belirlemeli; bulunduğumuz şehirde birlik ve beraberliği hep birlikte inşa etmeliyiz. Tüm farklılıklarımıza rağmen, asgari müştereklerimizde buluşmalı, ayrılıkları değil, beraberliklerimizi çoğaltmalı; siyasi çekişmeleri, kısır tartışmaları bir kenara bırakarak, şehrimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkmalıyız.

UMUDUMUZU KAYBETMEYECEĞİZ

Bu şehir, caddeler, sokaklar, genci, yaşlısı hep bizlere, hepimize emanet ve sorumluluğu hepimizin üzerindedir. Gelin hep birlikte, el ele, omuz omuza, şehrimize, kendimize, geleceğimize sahip çıkalım. Evet zor günler yaşıyoruz, belki daha da zor günler yaşayabiliriz; fakat eğer umudumuzu kaybedersek, işte en büyük felaket odur. İçinde bulunduğumuz durumdan daha kötüsü umudumuzu kaybetmektir. Şartlar ne olursa olsun, içinde bulunduğumuz durum ne kadar kötü olursa olsun; umudumuzu kaybetmememiz lazım. Unutmayalım ki; Allah her şeye kadirdir. En kötü şartlar içinde de olsak, hiçbir umut kalmamış da olsa Allah onu değiştirir ve bizim hayal bile edemeyeceğimiz bir yere yine getirebilir. Onun için biz, her hal ve şartta umudumuzu kaybetmeyeceğiz.

BAYRAMI KUTLADI

Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan Bayramınızı bir kez daha tebrik ediyorum. Bu zor dönemleri bir an evvel geride bırakıp, ailelerimiz, çocuklarımız, torunlarımız, büyüklerimiz ve komşularımızla bayram sevincini tam anlamıyla yaşayacağımız, sağlıklı, sıhhatli nice günler temenni ediyorum. Her zaman bir ve beraber olduğumuz, adaletin hakim olduğu, kul hakkına girilmediği, yeniden bereketli sofralarda buluştuğumuz, çocukları sevindirdiğimiz, yetimin başını okşayıp, büyüklerimizi ziyaret ettiğimiz bir iklimin Türkiye'ye hakim olması temennisiyle; her birinizi saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.”

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ