İyi Parti'den İzmit Mesajı; "Kurtuluşunun 99. yılı kutlu olsun"

June 27, 2020

İyi Parti'den İzmit Mesajı; "Kurtuluşunun 99. yılı kutlu olsun"

 İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız 28 Haziran İzmit’in Kurtuluş Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı;

Bugün kentimiz için önemli bir gün, bugün İzmit’in kurtuluşu. İşgal altında geçen yılların ardından 28 Haziran 1921 tarihinde İzmit, düşman işgalinden kurtuldu. En değerli hazinemiz olan bu vatan toprakları, bundan 99 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin vatanseverliği ve bağımsız yaşama iradesiyle yazdığı Kurtuluş destanı ile kazanılmıştır.

Kurtuluş Savaşı; bir millete vurulmak istenen esaret zincirinin kırıldığı, milli diriliş ve şahlanışı ifade eder. Birlik ve beraberlik içerisinde var olma mücadelesini veren milletimiz, insanlığın örnek alacağı bir zafer gerçekleştirmiştir. 28 Haziran 1921 tarihi de işte bu inancın, kararlılığın, azmin birlik olmanın, yeniden doğmanın tarihidir. Bugün sahip olduğu ekonomik, tarihi ve kültürel değerleriyle Türkiye’nin en güzel bölgelerinden biri olan İzmit’imizde, güven ve huzur içinde yaşıyorsak bunu, Yahya Kaptan, İpsiz Recep, Kara Fatma, Mevlüt Efendi ve diğer isimsiz kahramanlarımıza borçluyuz. Tüm dünyayı ve maalesef ülkemizi de etkisi altına alan pandemi süreci dolayısıyla bir araya gelememiş, hep birlikte büyük bir gurur ve çoşkuyla kutlayamamış olsak da bu kutlu günü
100. yılında daha çoşkulu kutlamak en büyük dileğimizdir.

Kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum. İzmit’imizin kurtuluşunun 99. yılı kutlu olsun.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ