Dilovası Belediyesi’ndeki baba-oğul

Dilovası Belediyesi’ndeki baba-oğul

Dilovası Belediyesi’nde çalışan personelin çoğu ya birilerinin ya akrabası ya da hemşerisi. Yıllardan beri belediyeye bu aileler veya bir memlekete yakın olan isimler yönetir. Belediye başkanları değişir, belediyeyi yöneten siyasi partiler değişir ancak bu isimler hiçbir zaman değişmez.

Dilovası Belediyesi Fen İşleri Müdürü olan Halil Turgut aynı zamanda da Türkiye Gençlik Vakfı’nın Dilovası İlçe Temsilcisi. Belediyede yaptığı işlerden daha çok TÜGVA’da yaptığı faaliyetlerle gündeme gelmeye başladı.

Dilovası Belediyesi Fen İşleri Müdürü Halil Turgut’un babası da AKP Dilovası Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Burhan Turgut. Baba meclis üyesi oğlu Fen İşleri Müdürü olan Burhan Turgut ve Halil Turgut son günlerde Dilovası’nda en çok konuşulan iki isim.

CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada AKP’li Burhan Turgut ve oğlu Halil Turgut ile ilgili olarak, “BELEDİYE İŞİ, GÖNÜL İŞİ ŞEFFAF BELEDİYECİLİK BU OLSA GEREK.

Bir belediye düşünün ki; Belediye Meclis Üyesi her komisyonda aktif rol alır ve hep muhalefeti görünce yemin eder: ‘Ben asla haksızlı imza atmayacağım, ben hacdan yeni geldim’ der. Aynı meclis üyesi ne kadar ballı kaymaklı iş varsa o alır. Aynı zamanda oğlu Fen İşleri Müdürü. Müdür bey TÜGVA’nın başında, babası meclis üyesi. Bu güç, kudret ve yetkiye kim bu kadar sahip? Dilovası kamuoyu adına ben de çok merak ediyorum” dedi.

CHP’li Kerem Aydemir’in söz ettiği meclis üyesinin Burhan Turgut, Fen İşleri Müdürü ise Halil Turgut olduğu öğrenildi.

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ