Dilovası'nda Tır parkı / Kirli alış-veriş

Dilovası'nda Tır parkı / Kirli alış-veriş,

Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Erkan Bilikli, Dilovası’nda yapılması planlanan tır parkının peşkeş çekileceğini iddia etti. Bilikli Şayir ile ilgili de iddialarda bulundu Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir'in, seçim beyannamesinde sözünü verdiği ve bölgenin en büyük lojistik üssü olması hedeflenen tır parkı hakkında açıklamada bulunan Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Erkan Bilikli, tır parkı ihalesi ile ilgili kirli oyunların oynanacağını iddia etti

TIR PARKI PROJESİ NEDEN DURDURULDU?

Bilikli’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Dilovası Belediyesi’nin daha önce açıklamış olduğu 180 Milyon TL borç batağının sonucunu Dilovası halkı büyük bir acı ile çekmeye devam ediyor. Öyle ki bir önceki dönemde başlanan ve yarım bırakılan projelere dahi başlanamıyor. Son olarak Sayın Hamza Şayir tarafından açıklanan; Kuzey OSB’ler bağlantı yolu üzerinde bulunan 50 dönümü TOKi’ye diğer 50 dönümü ise Tarım ve Orman Bakanlığına ait toplamda 100 dönüm alana Tır Parkı’nın yapılacağını belirtmiş ve Tır Parkı işletmeciliğini de Dilovası Belediyesi’nin yapacağını açıklanmıştı. Ancak ekonomik zorluklar gerekçe gösterilerek çalışmalara ara verildi. Sayın Hamza Şayir Tır Parkı Projesinin neden durdurulduğu konusunda bir açıklama yaparsa hepimiz gerçeği öğrenmiş olacağız.

GAYRİ AHLAKİ TEKLİFLER

Büyükşehir Belediyesi kaynak aktarmada zorluk yaşıyor ise tabii ki bu anlayış ile karşılanabilir. Sayın Hamza Şayir bu proje kapsamında İktisadi açıdan finans bulmakta zorluk yaşıyor olabilir. Ancak son aldığımız bilgilere göre finansmanın temini konusunda daha önce orman ve 2B arazileri üzerinden sicili bozuk yandaş kişi/kişiler tarafından kendisine gayrı-ahlaki teklifler yapılmaktadır. Bu teklifler Tır Parkı alanının yapımının, işletilmesinin malum kişi /kişilere parsel parsel verilmesini öngören tekliflerdir.

BELEDİYE BAŞKANI ADALETLİ OLUR

Özellikle Sayın Hamza Şayir seçim sürecinde kendisine destek olanların telkini ve ısrarı ile bir DİYET BORCU hissiyatı içerisinde bulunmamalıdır. Aksi takdirde Kendisinin Tır Parkı alanını bilerek ve kasıtlı olarak kendi yandaşlarına bilinçli bir şekilde parselleyeceği ve bu parsellerden kendisinin de NEMALANACAĞI sonucu ortaya çıkmaktadır. Belediye başkanı dediğin ADALETLİ olur. Seçildiği yerin bir çakıl taşını dahi kimseye yedirmez! Hamza beyden aynı tutumu bekliyoruz. UYARIYORUZ Bizler Kardeşiz. Birbirimiz için dünyada ve ahirette de hayrı istemeliyiz ve birbirimizi uyarmalıyız. Bu hafta içinde yapılacak ikinci bir görüşme ile bu kirli alış-verişin tamamlanacağını öğrendiğimiz için biz de UYARIYORUZ! Eğer ki Tır Parkı arazisi ya da işletme hakkı için özelleştirme süreci içerisinde iseniz bunu kapalı kapılar ardında yapmayın. İhale şartnamesi halkın çıkarına olmalıdır. Şartname İhaleyi alacak kişinin şartlarına uygun hale getirilmemelidir. Belirli kurallar içerisinde, şeffaf, demokratik ve vicdani bir şekilde süreç tamamlanmalıdır.

VATANDAŞLAR MAĞDUR EDİLMEMELİ

Bizim önerimiz burası için YAP-İŞLET-DEVRET modeli esas alınarak, ilk etapta projesi ile masaya gelen yatırımcının tır garajını yapması ve daha sonra işletmesini almasıdır. Nihayetinde kullanım süresi dolduğu zaman Dilovası belediyesinin dolayısıyla tüm Dilovalıların bir tır parkı olacaktır. Bu 100 dönüm arsa içerisinde arsası bulunan vatandaşlar mağdur edilmemeli. Onların hakkına riayet edilmelidir. Yap işlet devret modeli ile de hakkaniyet içerisinde ve adaletli bir yol izlenerek sürecin tamamlanacağına da inanıyoruz. Bu sürecin takipçisi olacağımızı, Şeffaf, Demokratik ve halkın yararına olacak tüm çalışmalarda yer alabileceğimizi belirtmek istiyoruz. Selam ve Dua ile.”

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ