İzmit’te Lozan açıklamasına izin verilmedi!

İzmit’te Lozan açıklamasına izin verilmedi!

ADD Kocaeli Şubeleri Lozan Antlaşmasının yıl dönümünde İsmet İnönü ve silah arkadaşlarını anmak için basın açıklaması gerçekleştirdi. Atatürk büstüne çelenk bırakılmasına izin verilmeyen dernek yöneticileri Kapanönü Çarşısı önünde açıklama yapmak istedi. Fakat polis ekipleri buna da izin vermedi. ADD Yöneticileri açıklamalarını dernek binası önünde ara sokakta gerçekleştirdi. Açıklamayı ADD temsilcileri adına ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz gerçekleştirdi.

“VARLIKLARINI LOZAN’A BORÇLU OLANLAR”

Kavaz açıklamasında şunları belirtti; “Tüm yurtta gerçekleştireceğimiz, Atatürk büstüne çelenk bırakma organizasyonumuz valilik ve kaymakamlıklar tarafından yasaklanmıştır. Gereği ne olursa olsun bu yasaklama utanç vericidir. Örgütlü bir ihanettir. Varlıklarını Lozan’a borçlu olanlar onun karşısında eğilmeyi öğreneceklerdir.

“LOZAN BİR ZAFERDİR”

Lozan toprakları açık işgale uğramış Sevr’in acımasız ve onursuz hükümleri karşısında bir ulusum yeniden var oluşun destanıdır. Bazı zaferler Lozan tarihi bir dönüm noktasıdır. Lozan Emperyalizm’in onca imkanına rağmen kazanılan bir zaferdir. Ulusumuz tarihin hiç bir döneminde bu denli yok oluşun işgalin ve ihanetin eşiğine gelmemiştir. Başkomutan Mustafa Kemal’in öncülüğünde onun askeri ve siyasi dehası ile halkın bütünleşmesi Lozan’la düşmanları hüsrana uğratmıştır. Emperyalizme karşı kazanılmış olan bu zafer içimizde ki bazı ihanetçileri “Keşke Yunan kazansaydı” diyecek kadar alçalmışlardır. Sonuç olarak 1900’lerde olduğu gibi düşmanımız yine emperyalizm ve onların kontrol ettiği devletlerdir. Emperyalizm var olduğu sürece dünyada hiçbir ulus güvende olmayacaktır.

“TÜM KAHRAMANLARIMIZI SAYGIYLA ANIYORUZ”

Türkiye Cumhuriyetini korumak, laik demokratik düzeni ve üniter yapımızı sonuna kadar sürdürmenin tek ve doğru anahtarı Atamızın gençliğe hitabesinde saklıdır. 1923 Lozan Antlaşmasının kahramanı olan İsmet İnönü ikinci dünya savaşına da devletimizi sokmamıştır. Başta Atamız Atatürk, İsmet İnönü ve tüm kahramanlarımızı sevgiyle anıyoruz.”

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ