Aydemir, ''Dilovası’nda bulunan bazı çevre derneklerine ve STK’lara güvenmiyoruz''

Aydemir, ''Dilovası’nda bulunan bazı çevre derneklerine ve STK’lara güvenmiyoruz'' dedi.

Çevre sorunları ile boğuşan Dilovası’nda sorunların biri defedilmeden, diğeri geliyor. Nuh Çimento fabrikasının Çerkeşli’deki genişleme tesislerinin ÇED toplantısı öncesi ilçe kaynıyor. CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, 10 Eylül’de gerçekleşecek o toplantıya Dilovası’nda her evden bir kişi için katılım çağrısında bulundu. Aydemir şunları kaydetti:

ÇAĞRIMIZDIR RİCAMIZDIR

“Öncelikle Dilovası ve Kocaeli kamuoyuna çağrımızdır Dilovası halkından ricamızdır, lütfen her evden bir kişi 10 Eylül 2020 Perşembe günü saat 11.00’da Tavşancıl Sahil Restaurant’taki Nuh Çimento’nun yapacağı ÇED toplantısına katılım sağlasın.

KONUTLARI DA UNUTUN, OSB’NİN GİDİŞİNİ DE

İktidar partisinin bakanı, milletvekili, belediye başkanı ve AKP ilçe yönetiminin her seçimden önce ve en son iki ay önce vermiş oldukları sözler şöyleydi: ‘Kömürcüler OSB kaldırılıp yerine ilk etapta 1500 daha sonrada 15 bin konut yapılacak. Sözlerinin devamının getirmiş olduğu son müjdeleri, Nuh Çimento genişletmeyi başarır ise hem Kömürcüler OSB’nin gidişini hem yapılacak olan konut işini unutalım.

Dilovası’nda bulunan bazı çevre derneklerine ve STK’lara güvenmiyoruz. Çünkü belediyeden koltuğunu kapan işine bakıyor.”

Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ