SystemAir HSK İşçisinin Direnişine Saadet Desteği!

SystemAir HSK İşçisinin Direnişine Saadet Desteği!Dilovası'nda bulunan SystemAir HSK fabrikasında sendikaya üye oldukları için ücretsiz izne çıkartılan 46 ve işten çıkartılan 2 işçi, bu uygulamaya son verilmesi için fabrika önünde başlattıkları direniş 19 Ekim’den bu yana devam ediyor.

Dilovası'nda bulunan SystemAir HSK fabrikasında sendikaya üye oldukları için ücretsiz izne çıkartılan 46 ve işten çıkartılan 2 işçi, bu uygulamaya son verilmesi için fabrika önünde başlattıkları direniş 19 Ekim’den bu yana devam ediyor.

Direnişteki işçilere destek olmak için, Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Erkan Bilikli fabrika önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bilikli açıklamasında ''Bugün İl başkan yardımcılarımız ile birlikte Birleşik Metal İş sendikasının Örgütlendiği Sistemair HSK çalışanlarının hukuksuzca ücretsiz izine çıkartılmaları ile ilgili başlatmış oldukları haklı direnişlerine destek verdik. İşçilerin sırtından milyon liralar kazanan firmaların emekçi insanlara yaptığı bu muameleyi reva görülen durum kabul edilemez. İşçilerin haklarına saygı duyan aslında kendi haklarına sahip çıkar. Bizler hukuksuzluğa uğramış, ve mağdur olmuş HSK çalışanlarının her zaman yanlarında bulunup seslerini duyurmaya devam edeceğiz'' dedi.Bölgenin Güçlü Sesi

  • Facebook Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon

koKOCAELİ TARAFSIZ